» Poradna » Notebooky

Hadr z acer do hp

prosím o radu mam starsi notas acer s hadrem 250 gb ktery funguju a mam notas hp s hadrem 500 gb ale je spatny tak jsem zkusil z aceru predelat hard do hp zapojeni pasuje ale hp se jen zapne a nic to nedela nevite prosim co s tim ?

Odpovědi na otázku

Co dělá hadr v "notasu" proboha?

asi ho čistí

Hadr? Jako na podlahu? Proč ho strkáte do počítače? Snad je suchý.

tak to pardon myslím HDD

Výborně. Názvosloví bychom tedy měli, na pravopis se vybodnem a teď k věci. Je třeba uvést více podrobností. To že disk "pasuje" ještě nic neznamená.

jaké podrobnosti mám uvést dál ?

Tak "hadr" by byl a teď to složité. Acer ani HP nevyrábí pouze jeden jediný typ notebooku s jedinou možnou konfigurací. Což je otočit na zádíčka a podívat se jim na bříško, zda tam nejsou nějaké štítky s podivnými znaky?

Neuváděj nic a dej to někomu kdo tomu rozumí! To že jsi zvládl odštoubovat šroubek a přehodit pevný disk z jednoho NTB do druhého z tebe nedělá odborníka na servis PC jak si skoro každý kdo si pořídí NTB nebo PC hned myslí.... Když si koupíš auto tak je z tebe taky hned automaticky automechanik?

HDD jsou stejné a fungovat to bude. Ale ne bez přeinstalování systému, protože systém, co na tom máš, netuší o tom druhém ntb vůbec nic. Nezná ovladače a tak prostě nenaběhne.

díky za odpověď a nějaký podrobnější postup by nebyl prosím ? kde sehnat ovladače a jestli to vůbec půjde nainstalovat když mám HDD v aceru

Je to jedno. Jen si musíš sehnat instalační médium k systému, na který máš v tom notebooku licenci, nabootovat z něj a nainstalovat ho.Podrobný návod na instalaci W7 je zde:http://instalace-windows.cz/Novější Win to mají dost podobné, takže návod platí i pro ně.

Kdybys HDD v Aceru neměl, instalovat by nic nešlo, nebylo by kam. Ovladače seženeš kupodivu na webu výrobce Tvého NB a s podrobnostmi ohledně instalace OS najdeš buď prostřednictvím Google, nebo tady na Poradně.

díky za rady ale jaké ovladače mám stáhnout s tím si nevím rady

Najdi si je na stránkách výrobce ntb. Jsou tam pro každý konkrétní model a pro všechny podporované systémy.

stránku jsem nalezl ( HP pavilion g6) ale nevím jaké ovladače stáhnout přesně je jich tam na můj tip NTBku trošku víc

Pavilion G6 představuje celou řadu notebooků. Jak zjistit, který konkrétní typ (s tipem můžeš jít maximálně do sázkové kanceláře) vlastníš ti pomůže video na této stránce: http://support.hp.com/cz-cs/document/c03785144. Ale na to jsi mohl dávno přijít sám...

Na notebooku je někde přesný typ. Např. G6-1205sc. Mrkni se na spodní stranu, možná je to pod baterkou:http://support.hp.com/doc-images/784/c02769244.jpg

To už jsem psal, dokonce snad i tak popisně, aby to pochopil i on, ale to jsem ho zjevně přecenil.http://download.opensuse.org/distribution/13.2/iso/ope... - to bych doporučil dříve než si znefunkční instalaci až se nedostane do sítě Internet.

nevšiml jsem si tvého příspěvku to sorry a jestli jsi tak inteligentní jak z tvého psaní vyplývá tak si zkus to číslo vycucat z prstu mě to totiž nejde notebook jsem měl rozdělán nejméně 100x a fakt nejsem idiot abych nenašel pár podělaných čísílek pokud na NTBku nejsou tak tam nejsou s tvojí inteligencí si jdi machrovat jinam

Ty nejsi jen bloud, ty jsi VELbloud.

Podívej se doma po 5 DVD, které sis udělal při úvodním spuštění. K jejich vygenerování tě instalace vyzývala. Zapni notebook, nastav bootovaní z DVD a podle pokynů nastrkej do mechaniky. Po restartu máš nb ve stavu, v jakém jsi ho přinesl z obchodu.

OS mal byť na 5 DVD?

Image je na 4 DVD + 1 DVD ovladače.