» Poradna » Web a internet

Hacknutý účet Facebook

Zdravím všechny a prosím o pomoc. V sobotu 3.12.se někdo nějaký způsobem dostal na můj facebook a změnil mi heslo, nikomu nic nepsal nelajkoval jen si pročítal zprávy podle toho že byli rozklikané i ty co jsem si ještě nečetl. Chtěl jsem si poslat obnovovací kod na můj email ale tam se mi taky nešlo dostat naštěstí jsem si to mohl poslat ještě smskou na můj telefon. Nešlo mi to do hlavy sem tam sem se u někoho přihlásil ale to už mi pak bylo jedno. Heslo jsem si změnil, vytvořil jsem si i nový email a ten starý z facebooku odebral a ještě jsem si nastavil, že kdykoliv se bude chtít kdokoliv přihlásit na můj facebook tak bude muset zadat vygnerovaný kód který ale příjde pouze mě na telefon. No a teď asi před 3 hodinami jsem se chtěl přihlásit a zase mi to ukázalo že heslo bylo před chvílí změněno a to absolutně nechápu na telefon mi ani kód nepřišel! a přesto byli zase rozklikané zprávy ale tentokrát mi to i přišlo na email z jaké ip adressy atd atd !Zdravíme, Daniel,Vaše heslo k Facebooku bylo změněno. dne 7. prosinec 2016 v 23:39 (UTC+01). Operační systém: WindowsProhlížeč: ChromeIP adresa: 89.102.47.231Přibližné umístění: Sokolov, KA, CZSokolov je kousek od mého bydliště prošel jsem si to i několika IP geo lokátorama a všechny ukazují na stejné místo ale to mi je k ničemu mojí ip mi to taky ukazuje asi 20km od baráku..Já prostě jen nechápu jak se tam sakra mohl někdo dostat když mám nové heslo, fakt silné, a ještě k tomu ten kód který mi měl přijít, ale nepřišel, na telefon. Nikde jinde jsem se od té doby nepřihlašoval jen ze svého PC který jsem teď projel 2x avirou a nic to nenašlo já to prostě nechápu a hlava mi to už nebere...No co si o tom myslíte?

Odpovědi na otázku

Napadlo mě třeba ještě, jestli se dá nějak zjistit co přesně jsem třeba v určítý den, dejme tomu ta sobota 3.12., co vše jsem dělal na počítači, co jsem stáhl atd? jestli jsem třeba s nějakou fotkou atd nestáhl i něco navíc, ale to by mi zase asi antivirák našel, hlavně nejsem blb co si stahuje všeljaký kraviny do počítače jako třeba "zrychlete svůj PC!" nebo jak sou ty clickbaity všude možně, tome se vyhýbám..já fakt nevím. :(

Neznám fb nyní, ale před pár lety když jsem byl na zvědách co kde kdo co , konkrétní osoby, dvěma co použili stejnou adresu na kde co, se dokázal co by spíše neznalec, zvládl lehce se jim dostat dovnitř.Možnost je žes někomu zdělil adresu přihlašovací. Možná víc. Znáš IP projdi si emaily co od koho máš a třeba podle IP odhalíš toho kdo to byl, tvůj profil navštívil pomocí tebou mu či jeho sestře bratru atd vyklopil, aby mohl provésst diverzní akci a třeba ti tak dát najevo tvou neopatrnost.

Noa proč to píšeš do Poradny? Jestli to chceš řešit, tak se obrať na Facebook. Co si o tom kdo myslí, to ti nepomůže.

ze mas pravdepodobne nejaky vir a pokud mas schopneho sourozence, tak keylogger, oboje je dobre odstranit a nemit pristup k tvemu uctu nez jen od tebe z tebou overeneho pocitacebyt tebou bych zkusil i jine nastroje, napr mbam a podivat se jestli nemas v prohlizeci nejaky podezrely addon, kery by te mohl sledovat (krast hesla apod)

Nejspíš to udělal někdo, kdo má k dispozici tvůj telefon a přístup k počítači, popř. jsi podlehl sociálnímu inženýrství a přístup nevědomky poskytnuls sám. Na FB ti účet jen tak nikdo hacknout nemůže, pokud nemáš stupidně jednoduché heslo. A zvlášť s aktivním dvoufázovým ověřením (kódem SMS). To stačí udělat jednou, potom už je počítač braný jako důvěryhodný a tuším už znovu SMS kód nevyžaduje. Ideálně tedy změnit heslo FB a zaregistrovat si i jiný mobil (např. koupit předplacenou SIM), abys měl jistotu, že k číslu nemá nikdo jiný přístup. Mimochodem, tuším u Vodafone je možnost dostat se k SMS i bez mobilu přes nějakou webovou službu. Každopádně si pořádně vyčisti počítač, protože na straně serveru FB rozhodně nikdo nehacknul.

Presne tak, na 99,9% je to bud falosny poplach alebo vysledok socialneho inzinierstva(asi nejaky rodinny prislusinik) alebo trojank s keyloggerom.

Já si myslím že nemá cenu to řešit. Asi jsi tu smsku jen špatně nastavil.