» Poradna » Web a internet

"hack"

Dobrý den... zajímám se o takové "hacky", či jak to nazvat... Například tahle primitivní hra - http://rad-testuju.wz.cz/infusions/balloons/balloo... Někteří dosáhli nejvyššího skóre, že něco napsali do adresního řádku a naskočilo jim nejvyšší skóre... jak to udělali? Mohl by mi to prosím někdo vysvětlit i ten princip?

Odpovědi na otázku

bump

To nejsou hacky ale spíš "cheaty" které si sami tvůrci do všech her dávají aby mohli testovat chod, scénáře a možnosti / limity. Prostě jim vylepšují postavení / možnosti / sílu / zdroje.

až se naučíš programovat takovéhle hry, tak si tam taky nastavíš skóre jaký budeš chtít, i bez hackování

Zdravím,většina flashových her odesílá výsledné skóre na server pomocí http požadavku. Pokud máš štěstí, tak hra, kterou se snažíš obelstít data před odesláním na server nijak nešifruje. U téhle hry zrovna to štěstí máš. Musíš tedy zachytit požadavek na server. Vynikající nástroj na tuto činnost je Developer tools, který se nachází přímo v chrome (ctrl+shift+i).Otevřeš si tedy Developer tools a odehraješ jedno kolo hry. Po jeho skončení se ti stránka obnoví a v Dev tool uvidíš hned jako první adresu http://rad-testuju.wz.cz/infusions/balloons/balloo... V adrese si změníš číslo 1000 na tebou požadovanou hodnotu a přejdeš na ní.

Není to ztráta času se tím zabývat? Normální člověk si zahraje, dosáhne nějakého skóre a dost. Oslňovat druhé zfixlovaným skóre je nejen nesportovní a nečestné, ale i infantilní.

A hlavně ti to vezme jakoukoliv radost z toho hraní. Svého času jsme s kamarády soutěžili, kdo bude lepší ve Windowsovským Winmine......super zábava......než jsem si někde přečetl o "cheatu" jak si tam zapsat jaký čas chceš......úplně mě to přestalo bavit