» Poradna » Mobily

"Hack" telefonu ?

Ahoj,na fb mi jedna kamarádka napsala o tel. číslo..dost jsem se divil protože už ho má ale prostě jsem ho napsal.Teď jsem zjistil že to byl fake,2 účet co nepatřil jí a nevím kdo to psal doopravdy...co všechno můžou s mým číslem udělat ? :D Popř. kdyby odesílali takové ty bezplatné sms z webu pod mým číslem a psali néjaké hnusné věci,objeví se tam že to je u webu ? Díky,Tomáš

Odpovědi na otázku

pomuže někdo ??

Len aby Ti z neho nevypočítali n-faktorial

A to je co ? Jsem beznalec a laik :D

Třeba tě pod ním můžou zaregistrovat do gay seznamky.

Telefonní číslo není žádný utajovaný údaj, takže s ním sám o sobě nemůže vůbec nic. Kdybys byl ovšem úplně hloupý a spolupracoval s podvodníkem dál, tak bys mu mohl něco zaplatit. Jednoduše tak, že on si někde koupí něco, co se dá platit mobilem. To se musí potvrdit kódem, který na ten mobil přijde. No a ten "kamarádka" tě za nějakou dobu požádá, že zrovna nemůže najít svůj mobil, jestli si k tobě může nechat poslat nějaký kód a jestli bys jí ho pak přeposlal. No a v okamžiku, kdy kód přepošlet, ten "kamarádka" potvrdí platbu a tobě na faktuře od operátora naskočí nějaká sumička navíc

Ok,dík,tak vlbej nejsem,už jsem jí zablokoval a nahlásil :D

Každopádně hlavně dávej pozor, kdyby ti přišel nějaký kód, který sis neobjednal