H370 - RTX 3xxx, 4xxx, procák

Ahoj, mám už starší základovku a to MSI H370 GAMING PRO CARBON.Chci se zeptat, zda-li na ní jde osadit RTX řady 3xxx popřípadě 4xxx.V závislosti na to se chci zeptat, jaký lepší procesor by se dal osadit, pakliže mám pouze i5-8400.Díky

Odpovědi na otázku

Osadit tam můžeš cokoliv, se starým i5 ale ne všechno bude mít smysl. Na youtube si můžeš dohledat testy různých karet s různými CPU. Pro info stačí najít nějaký podobný. Bývají tam videa s různými generacemi CPU v přímém srovnání.

procesor tam osadis taky, aky podporuje doska. Prekvapivo to najdes v prvom linku na google, ked zadas "nazov tvojej dosky cpu support". K tomu procesoru co mas teraz kludne dokup 3060/ti 6600/6700 podla toho, na co ti staci penazenka a zdroj.

Budget mám do 25 k.

to je super, takze ak mas vsetky suciastky (ktore si nemohol vypisat) vhodne a k tomu 25000 ceskych, tak to vidim na ryzen5600+b550 asus tuf gaming + 6800, co mas 20500,-

za 26000 sa ti zmesti aj 5800x3D

a kludne aj ryzen7000 niektory z modelov. Pointa je, ze mas tak velky rozpocet, ze naozaj nezalezi na tom. ze mas h370+ i5 8400.. Navyse tie este predas a ziskas k tym 25 dalsie $$$.Pocuvajte, ani pre platiacich nieje edit? To ste tak neschopni, ze to sem neviete dorobit, alebo len mate v pici alebo ako?

Daj sa povýšiť na admina a máš aj edit.

Máš 3 možnosti. Buď sa spokojíš s horšou GK, ktorú CPU ešte nebude brzdiť, alebo prejdeš na Zen 4, kľudne s R9 7800X3D (ešte nevydaný) a k nemu RTX 4090 a po 3-4 rokoch R9 9950X3D a RTX 6090. CPU sa vymeniť dá, ale IPC bude rovnaké, len stúpne hlavne MT výkon a trochu ST. S aktualizáciou UEFI môžeš mať až i9-9900K[S] - https://www.cpubenchmark.net/compare/3097vs3334vs5036/... 2400 vs. 25950 vs. 4270 bodov v ST. Ja by som 6/6 Coffee lake ešte nemenil. Veď to má cca 5 rokov.

Coffe Lake má ten problém, že ten jeho je slabý a i7 stojí na bazarech absolutně nereálné částky.
Jestli na to má 25k, tak Coffe je dopito

V bazosi stojí každá i7 neskutočné peniaze, lebo „dajte i3-12100 do dosky so socketom 1151” (vlastná skúsenosť s takým vyčúrancom) a tak je fuk, že taký i7-6700 je pomalší ako i3-12100. Aj tak je drahší, lebo predajcovia vedia, že buď kupujúci kúpi i7 za vyššiu cenu, alebo kúpi novú i3, ale priplatí si za dosku a možno aj za RAM (ak nechce mať v novom PC 2,1 GHz RAM). Ale dá sa hľadať, čakať, vyjednávať...

Jj hele já taky raději pořádně využiji co mám než furt vyhazovat a kupovat nové.
Ale pokud má 25tis, tak přeci nepůjdu z i5 Coffe na i7 Coffe - což je to samé s HT.
To fakt já radit nebudu

1000€ nie je veľa. Ale je fakt, že niečo získa aj pri predaji súčasného HW.

Pokud máš tak moc peněz tak to neupgraduj ale vyměň za i5-13400 a grafiku co ti vyjde.
Ideálně RX6700/6800.

Tady ale u některých v hlavách vládne všeobecná představa, že Radeony nějak nefungují,já to sice slyším vlastně prvně v životě…
Ale lidi budou radit nV.

Kup výše uvedené Radeony nebo adekvátně drahou nVidii s 2/3 výkonu a paměti :)
Je to na každém co si vybere

Jen abych rozuměl, takže ta i5 13400 půjde osadit na tu mou základovku, když tam je 1151? Omlouvám se, že se tak ptám, ale nejsem v tom tolik zběhlej.
Jinak mám GTX 1080ti.

Nene, do tvojí základovky půjde jen i7-8700, Intel ty patice mění co 2gen abys musel nakupovat vše znovu.
To znamená i5-13xxx nová základovka.

Pokud základovku měnit nechceš, i7-8700, ale je to pár % výkonu navíc za dost peněz.
Grafiku do toho novější dáš

Pôjde mu tam aj i9-9900K[S]. Alebo bez K, aby to neupieklo dosku.

a sme doma. 1080ti nemozes zamenit za 3060/6700 lebo to ej uplne rovnaka karta. 1080ti musis menit za 4070ti/7900xt aspon aby sa to oplatilo. Pozri si cennik a posud sam, ci to za tvojich 25k s tym starym kancelarskym procesorom ma vyznam.

https://www.youtube.com/watchtumas, 1080ti je prakticky 1:1 to iste ako 3060

nvidia 3060 nebi 3070