GTX280 vs GTX460

Dobrý den,
potřeboval bych poradit.
Vlastním grafickou kartu Leadtek WinFast GTX 280 1GB, PCI-E
www.czc.cz ...

Kamarád mi nabízí tuto grafickou kartu za MSI N460GTX Hawk 1GB, PCI-E
www.czc.cz ...

že by si koupil nejspíš dvě gtx280, ale to je mi už jedno jde mi o to jestli myslíte, že je to výhodné vyměnit.
Na moji grafiku už není žádná záruka a na kamošovu je záruka ještě rok.
Moc tomu nerozumím. Ale když jsem se koukal na specifikace tak se mi zdá, že GTX280 je lepší má propustnost 141Gb/s a a ta GTX460 pouze 115Gb/s, ale jak říkám jsem jen laik.

Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Viz http://www.tomshardware.com/charts/2010-gaming-graphi... ... . Ono to totiz zdaleka neni jen o te propustnosti.

Takže myslíte že GTX460 bude lepší volba?

Jde o cenu. Jako "upgrade" bych to asi nedoporucil. Ale pokud by otazka stala tak, zda pri stejne cene volit GTX280 nebo GTX460, je to myslim jasne a vyhrava novejsi karta.

Hlavně,aby to byla karta s 1024 MB paměti a bez označení SE.

v takjovém případě bych se GTX 460 asi síš vyhnul, maximálně bude tižší, ps: kdybys do toho šel, za kolik bys chtěl prodat GTX 280 ?

http://www.hwcompare.com/8271/geforce-gtx-280-vs-g... ...

Jinak ber tu 460,jestli dobře chápu tak kámoš chce dvě 280 tak to s ním vyměň 1:1 a není co řešit.Budeš mít vyšší výkon a nižší spotřebu

Niečo sa mi na tej výmene nezdá.Požičiaj si najprv tú jeho a pusť na nej gpu caps viewer,burn test..

Sorry oprava,msi kombustor, to je ten správny žhavič.