Gtx 970 nebo R9 380

Ahoj, chci si do mé nové sestavy koupit grafickou kartu, ale nevím jakou mám k dispozici cca 10 tis, ale nechce si mi zbytečně utrácet.Tak se ptám jestli se vyplatí připlatit si přes 4 tisíce místo R9 380 na gtx 970jde mi o hraní her ve full HD na vysoké detaily.Hry typu: DayZ, Zaklínač 3, GTA V, Battlefield Hardline a 4, Fallout 4, a nějaké to mmorpg.Kdybych vzal tu R9 380 tak by mi zbylo na druhý monitor a ještě dost peněz na hry.A jestli vezmu tu gtx 970 tak jenom na kartu.GTX 960 nezmiňuji je slabší jak R9 380PS: moje sestava utáhne obě karty, nechce se mi to tady vypisovat. Díky

Odpovědi na otázku

Radši r9 390 nebo gtx 970.

Takže se ten příplatek přes 4tisice vyplatí ?

R9 380 nedosahuje vykonu GTX 970. R9 390 ... tezko rict, je to docela slusny zrout.

R9 390 je na fullHD zbytecnost... imao.A za 970 bych takove prachy nedal, takze sam za sebe bych sel cestou levnejsi gpu s tim, ze rozdil penez bych si setril na pozdejsi upgrade - treba za rok na lepsi grafiku (a starou prodat s rocni zarukou)

No prave proto se ptam, jestli se vyplati priplatit kvuli tomu vykonu 4 tisice.Za hraji si na r9 380 na ultra detaily a full hd plynule vsechny hry ? Jestli jo, tak priplatek na gtx 970 je zbytecny ne ?

Pro nekoho kdo koupil VGA od AMD v roce 2012/2013 neni duvod nic noveho kupovat nebot nic noveho neni (tedy az na Fury). Teprve az pristi rok budou nove VGA a tam se da ocekavat od tech stavajicich docela znacny posun. Tedy odpoved na otazku "vyplati se to?" je ponekud nesmyslny. Pokud potrebujes novou VGA tak neni co resit, pokud ji nutne nepotrebujes tak se jakakoliv VGA ted nevyplati.

Ano nutne kartu potrebuji, jelikoz zadny pc nemam a budu si tento mesic kupovat novy A upgrade budu delat az tak za 4 roky tak jestli mi ta r9 380 tak dlouho vydrzi abych natom za tu dobu neco rozjel

pokud r9 380 tak jedine v 4GB verzi...ale kdyz pises, ze upgrade bude za 4 roky, tak je jasna volba gtx 970 nebo R9 290x (bazar se zarukou za 5k,- a doplnit o chladic)

Cus, vim ze pisu pravdepodobne uz pozde, ale co uz. Mam GTX 970 od EVGY ve verzi FTW (silne pretaktovana z vyroby) a na max dataily ve FullHD s tim nerozjedes prakticky zadnou newgen hru (Witcher 3, Dragon Age: Inquisiton, GTA 5, Unity...) - vzdy je potreba tam jedno dve tri nastaveni snizit abys to rozjel na stalych 60 FPS+. No a jelikoz R9 380 nedosahuje ani vykonu 960ky, tak to na max nerozjedes ani omylem. Takze mas moznost koupit za 6500 grafarnu (R9 380) na ktery rozjedes hry na high s tim ze semtam neco osekas (velkej problem jsou nove hry co pouzivaji nVidia GameWorks, protoze je to uzavrena knihovna a AMD karty to fakt nedavaj), nebo za necelych 7000 luxusni 960ku u ktery to resit nebudes (napr. Witcher 3). To jsme u karet s nejlepsim pomerem cena / vykon. No a kdyz se budes chtit dostat na Ultra se semtam necim osekanym tak si priplatis ty 4000 a poohlednes se po 970/390. No a kdyz budes chtit fakt na max vse tak holt zaplatis dvacku za 980Ti, ale to uz je fakt pro fajnsmekry, tam uz je pomer cena / vykon hodne spatnej.Osobne jsem uz roky kupoval X60ky (460,560,660,760) at uz normal nebo Ti verze a nemuzu si stezovat. Rozdil mezi High a Ultra proste neni tak vyznamnej a ve vysledku je to stejne o tom jak moc cloveka dana hra bavi, protoze to i na High vypada krasna. Dokonce i trosku lituju tech 11500 za tuhle 970ku, protoze ji stejne zase za dva roky vymenim a co sem cumel u kamose jak hraje na 960ce, tak sem stejne skoro nepoznal rozdil Zaklad je umet si tu hru nastavit.. 60ky for the win..

dulezite!! koupim si gtx 970, ale bojím se aby to i-5 6500 nebrzdilo co myslíte finance mám hodně omezené, takže ani za tu i-5 6600 nechci připlácet jestli i-5 6500 to bude brzdit tak beru r9 380 nebo gtx 960