Gtx 660, nvidia kernel mod driver přestal fungovat.

Zdravím všechny. Už jsem zde tento problém jednou popisoval, ale asi ve špatné sekci a taky se pár věcí od té doby změnilo. Na mém pc proběhl upgrade, nové jsou i5 4460, MSI B85-G43, 8gb DDR 3, HDD seagate 1tb + staré komponenty - seasonic energy knight ss 500, gtx 660, zalman z11. Předtím jsem měl i5 760 + msi p55-CD53 + 6gb, se stejnou gk. Ihned po nainstalování (nelegálních) win na nový disk, jsem zjistil, že jsem udělal chybu a to takovou, že jsem nainstaloval 32bit verzi os, proto přišel reinstal, samozřejmě vč. kompletního formátování. Po nainstalování 64bit verze nastaly jisté problémy a to ty, že například program teamspeak 3 šel spustit pouze v 32bit verzi. Tyto problémy jsem přisuzoval os, proto jsem zakoupil na aukru licenci na win 7, stáhl jsem ISO z odkazu, který mi zaslal prodejce spolu s kódem. Po nainstalovaní a následném upgrade na win 10, všechny stávající problémy zmizely, ale vyskytl se nový a zásadnější. Při hraní doty 2, ale pouze na vysoké detaily, se po nějaké době hra sekla a objevila se hláška, že nvidia kernel mod driver přestal fungovat. Po snížení detailů se tak neděje, v jiných hrách na plné detaily (blacklight retribution, warframe) ani v žádném benchmarku (heave unity, 3d mark...) taky ne. Když jsem googlil tenhle problém, našel jsem návod na fix pomocí dopsaní jednoduchého registru. Po dopsání se tato hláška přestala objevovat, ale začala se objevovat jiná a to ta, že programu dota2.exe byl odepřen přístup ke grafickému hw. Po snížení detailů se tak opět neděje. Zkoušel jsem v pc gtx 560 ti, s tou se problém neprojevil. Zkoušel jsem i gtx 660 v jiném pc, opět se problém neprojevil. Samozřejmě proběhlo několik reinstalací a nic nepomohlo. Omlouvám se za ten sloh a předem moc děkuji, že někdo bude tak laskav a prokouše se přes něj a pokusí se mi poradit. PS: teploty všech komponent byly v naprostém normálu.

Odpovědi na otázku

Dobrý den, jakou verzi ovladačů pro GF používáte?

Dobrý den, ovladače používám nejaktuálnější ale zkoušel jsem i starší a se stejným výsledkem.

V první řadě si nainstalujte ovladače 362.xx. Verze 364.xx může způsobovat problémy, jak již fragmenty v obraze, tak i přímo pád ovladačů jako celku.(čistá instalace)

Dobře, zkusím to, ale tuším, že zrovna tyto ovladače jsem už zkoušel. Čtu teď zahraničí fórum, kde tento problém řeší spousta lidí a každý navrhuje jiná řešení... Vypadá to, že tento problém je relativně častý, ale každému funguje něco jiného.

Zkusil bych jiný zdroj. Měl jsem stejný/podobný problém a po výměně zdroje přestal.