GTX 550ti SLI GTX 750ti

Zdravím chtěl bych se zeptat jestli by fungovalo kdybych zapojil grafickou kartu GTX 550ti společně s grafickou kartou GTX 750ti.

Odpovědi na otázku

Osadit to lze, ale bude fungovat každá zvlášť. Takže pokud ti jde o vyšší výkon ve hrách, tak se obou zbav a kup si jednu lepší.Dohromady fungují jen dvě stejná grafiky, které navíc musí umět SLI a ještě to musí podporovat i deska. Minimálně 2 z těchto 3 podmínek nesplňuješ (a skoro bych se vsadil, že ani tu desku s podporou SLI nemáš).

Moje deska, ASRock B75M-GL R2.0

Tak jsem si tipl dobře. Nesplňuješ ani jednu nutnou podmínku pro provoz svou grafik Nvidia v režimu SLI.Co s tím? Prodej GTX 750 Ti i GTX 550 Ti a kup třeba GTX 1050 Ti:http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-750-Ti... Získáš vyšší výkon, než by teoreticky měly ty dvě dohromady (pokud by to šlo, což stejně nejde).

+ spotreba dvoch (aj keby šli GTX 750 Ti dokopy), plus nie každá hra podporuje SLI, plus šutering (toto slovo sa píše ľahšie)... Samé negatíva na SLI

Ako písal wiqix, kúp jednu poriadnu. Ale pochybujem, že máš i7-3770, aby si mohol mať aj GTX 1080. Ak máš Pentium, hry často viac obľubujú i3 (aj keď len 4 vlákno). SLI táto doska zrejme nepodporuje. Nechápem načo sa snažíš dať dokopy total low end hráčsku GK a low end. Ani dokopy nebudú mať na novšiu napr. GTX 1050 Ti (ak by si spojil hoci 750 Ti do SLI). Napíš aký máš CPU a prípadne rozpočet a doporučíme 1 poriadnu. Ako vidím, ani i7-3770 (slušne pod i7-7700K) by nemusel nakŕmiť GTX 1080 (ale o tej asi neuvažuješ)

Mám i5-3350p

To jde. Tak si pořiď alespoň zmíněnou GTX 1050 Ti nebo i něco trochu lepšího* a je to.*Pozor na zdroj. S GTX 1050 Ti mít problém nebudeš, je to úsporná grafika, která žere možná i méně než ta, co tam máš teď. Ale pokud budeš koukat po lepších (např. RX 570, RX 580, GTX 1060 3GB/6GB), tak tam už je třeba, aby zdroj nebyl šunt a něco uměl (zvlášť u RX, protože ty žerou více).

BTW, koľko dokáže dať MOLEX? Uvažoval som o teste jednej dosky, s tým, že by som do nej dal 75W GK vyžadujúcu 6PIN. U nej by som sa prepojky z MOLEX na 6PIN nebál (GK si z neho vezme zrejme do 10W), ale u žravšej neviem. Zdroje bez 6PINu by sa mali buď zakázať, alebo nejak špecialne označovať. Nebolo by toľko problémov. Prípadne nutnosť u 360+ W zdrojov mať 6PIN (u 450W 8 PIN a pod.), ale to je už na inú diskusiu