Gtx 1070 vs gtx 1660 super

Msi gtx 1070 Gaming X -použitá za 6000 se zárukou 1 rok nebo gtx 1660 super nová

Odpovědi na otázku

SI musíte říci vy. Já bych si tu tisícovku připlatil.

Podle testů je 1070 o trochu výkonější než 1660Ti a ta s kvalitním chladičem stojí 7-8k

Ale není jetá a má záruku 3 roky. Čemu dáš přednost, je na tobě. Já nemám s jetým HW problém, sám mám použitou GTX 1070. Ale v té době měla za sebou jen 3 měsíce a tedy skoro plnou záruku. Navíc byla za tehdy dost výhodnou cenu (o měsíc později bych ji prodal o 5000,- dráž). Dnes bych za ní rozhodně 6000,- nedal. Maximálně tak 4000,-. To bych raději koupil novou GTX 1660 Super, která nestojí o moc více a výkon nemá o moc menší. GTX 1660 Ti dnes nemá smysl kupovat. Je dražší, ale výkon má podobný.

https://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/5... tumas, je tam iba 1070Ti ale aj ta je od 1660s rychlejsia o 11% = bez Ti bude rychlejsia menej. Niesi ty nahodou ten 14rocny co tu bol 3dni dozadu alebo tak a toto sme uz preberali len s vegou64??

Jetý zboží s dobíhající zárukou nebo dokonce bez, musí být aspoň za 70%-80% zcela nového výkonového ekvivalentu, jinak to zkrátka nemá význam kupovat. To je moje pravidlo.Pokud Je výkon GTX 1070 někde v půli cesty mezi GTX 1660 Super (nová 6290 Kč) a GTX 1660 Ti (nová 6990 Kč), tak to je (6290+6990)/2 x 0,8 = 5312 Kč.Za tudíž cenu 5312 Kč bych tu jetou GTX 1070 koupil, jinak ne.

Já osobně bych ji koupil jedině pod 5k, ale cena 5312 Kč je cena, kterou lze jakž takž považovat za férovou, pokud je to karta v nějaké luxusnější/lepší edici.

A taky je možné u ceny 5312 Kč přihlédnout k tomu, že tam máš ještě nějakou dobíhající shopovou záruku - která ti ale moc nezaručí, jelikož záruka je poskytována v zásadě na vady a závady vzniklé při výrobě, néé na to, že ji během 2 let vysušíš hraním na troud (=opotřebení).

Navíc ta dobíhající záruka je ti, i kdybys měl doklad o koupi, napůl k h*vnu - protože u všech větších shopů musíš ticket na reklamaci zadávat přes jejich přihlašovací systém, a do něj se přihlásit a z něj tu kartu (zboží) iniciovat pak k reklamaci, může pouze původní kupující přes svůj login/heslo. Tobě se zkrátka nepodaří vytvořit ani reklamační ticket. Pokud bys tu kartu chtěl v budoucnu reklamovat, musel by ti ten ticket založit ten původní kupující, a ten se na tebe nejspíše už asi vys*re.