GTX 1070 Ti

Ahoj,mohli byste mi prosím poradit? Po výměně grafické karty mám jen černou obrazovku, nic se nezobrazí.Nefunkční sestava:MB Gigabyte Q170M-D3HKarta Gigabyte 1070 GTX TI (GV-N107TGAMING-8GD)Zdroj Seasonic SSP-450RT Active PFC F3Ram 32 GB DDR4 Kingston 2400 MHzi7 6700 SkylakePočítač do teď fungoval správně s K620 quadro. PO výměně za 1070 nenaběhne ani bios, monitor nic nezobrazí ani přes displayport, ani přes DVI-D. 1070 je připojená do stejné PCI-E slotu, doplněná přídavným napájením ze zdroje. Po výměně zpět na K620 quadro počítač běží.

Odpovědi na otázku

Nemas moznost vyskusat inu grafiku?

Jen tu k620 quadro a s tou to funguje, stejně tak i na integrované kartě vše funguje.

a je cisto nova ci z bazaru, windows ci macintosh

Bazar a spouštím ji ve windows. Dnes ji ještě buu testovat v jiném PC tam dám vědět. Narážel jsem spíše na to či je tato deska kompatilní s novějšími grafickými kartami, či tam nevidíte někdo problém, že by to výslovně tahle deska neuměla.

Pokud je z bazaru, je velmi pravděpodobně z těžby a tam běžela upravená. Slušně požádej původního majitele o původní firmware (EFIGOP + VBIOS) a flashni jej zpět když bude osazená jako sekundární grafika. Pokud to neumíš, tak ji původnímu majiteli omlať o hlavu - oprava takové karty v servisu (ne kokotském pečení v troubě) je poměrně drahá sranda.

Je z těžby, ale s majitelem vycházím v pohodě, tak s ním zkusím domluvit jestli by ji neflashnul zpět. Nebo to případně zkusím sám, jen tedy moje deska nemá 2x PCI-E x16, druhý má jen x4, jde to udělat i v tomto?

Skúste len vybrať K620 zapnúť PC, či nabehne v pohode na integrovanú grafiku, potom resetujte BIOS a potom skúste tú 1070.

Tak jsem zkusil. Na integrovanou funguje, po resetu bios a osazení 1070 Ti už nenabíhá obraz. Stejné jako předtím.

Pak je ta grafika buď mrtvá, nebo nemá třeba zapojené napájení. Zkusit ji v jiném pc, bude se vědět hned...Té desce je jedno co je v ní za gpu (pokud to není nějaký atyp)

Mrtvá...jak to poznám? Rozběhly se větráčky a svítí logo gigabyte. Deska je docela častá, běžná.

Grafika má přídavné napájení 8 pinovým konektorem. Máš? 6pin nestačí. Je grafika ve slotu nadoraz? Někdy se stane, že nesedí a pak to zlobí. Chtělo by to trochu silnější zdroj, ale to je teď vedlejší, pokud nejde vůbec obraz. ☺

Ano mám tam osmipin. Zkoušel jsem i jinou větev ze zdroje. 450wattů by mělo stačit, na 1070 je doporučeno mít 400. Ve slotu je nadoraz, zkoušeno vícekrát a zacvakne pojistka PCIE-E. I pojistka ze zdroje zacvakne.

Mně osobně zafungoval flash biosu na nejnovější verzi.

A předtím se ta karta chovala jako ta moje? Prostě černo? Díky za odpověď.

Černá obrazovka a deska pípala, že je něco špatně.

Upřímně ale, se mi moc nelíbí ten tvůj 450W zdroj, když doporučený je aspoň 500W.

Jenže to je pro maximální zátěž ne, když chce jenom aby mu naběhla plocha a spotřeba je u toho skoro 0...

Mno nevím, ten údaj se udává jako minimální. Jasně, že s 450W mu PC naběhne, na co to PC má nám neřekl, ale pochybuji, že s touto sestavou jen na internet.

A kolik podle tebe to PC žere? Ten zdroj s ním nemůže mít sebemenší problém. Pokud ano, je vadný. PC po něm nebude chtít více než cca 300W (a to možná i trochu přeháním).

ten zdroj ma na 12V vetvi 444 W. kolik myslis, ze odebira cele pc? doporucenych 500 W je kvuli takovym, jako ty, kteri o tom nemaji potuchy a cim vis pruhu, tim vic adidas.

OK děkuji za vysvětlení.

Odpoledne to otestuji na novějším a silnějším počítači tak dám vědět. PC je uvažovaný na renderování v Lumionu a Sketchupu, případně jednou za rok nějaká hra a střih videa.