GTX 1060 vs RX 480

Zdravím, chci se zeptat, zda je lepší koupit GTX 1060 nebo RX 480 (MSI).Když se kouknu na benchmarky, tak někde na videích vede 1060 jinde zase 480.Kamarád mi říkal, že je lepší když si vezmu RX 480, kvůli DX 12, že ve hrách kde je podpora DX 12, tak vyhraje RX 480 a navíc AMD má prý lepší ovladače.Co si myslíte vy?

Odpovědi na otázku

Tady to téma bylo rozebírané, když vyšla GTX 1060. Stačí hledat a odpověď najdeš.

Než se tu rozhoří flame mezi AMD fanATIky a Nvidia Nvidioty, tak napíšu toto.Obě grafiky jsou dobré a žádná není špatná. Otázka ovladačů je irelevantní, protože obě firmy mají ve windows stejně dobré/špatné ovladače. Každá strana měla kiksy, kde něco nefungovalo, atd.Pokud chcete využívat technologie Nvidia, jako je Ansel, hairworks, atd. Tak jděte do Nvidia. Pokud chcete používat levnější freesinc a jiné, tak do AMD. Chce to samozřejmě odpovídající monitor.Výkon v DX12/vulkanu na těch pár hrách ještě není plně vypovídající, ale vypadá to, že se zatím AMD v těchto hrách daří trochu lépe. V DX11 hrách, drtivá většina her na trhu, je momentálně lepší Nvidia. Alespoň dle testů.Také předpokládám bude rozhodovat cena. Radeon se nechá sehnat o něco levněji.Takže je to čistě na vás.

Tu grafiku by jsem chtěl hlavně do budoucna. Chtěl bych hrát v 1080p. Ta cena se zase moc neliší.Nevím kterou vzít.

DX11 bude česem mrtvé, DX12 a Vulkan je posun v před. Všichni si přejou lepší podporu vícejádrových CPU a multi-GPU

Já budu kupovat AMDTo je můj názor, moje prachy, můj lepší výkon v Battlefield 1.

Ja mam dva PC ... tak nakonec kupuji jak RX480 tak GTX1060 . Jedna hra co hraji a hrat budu je brcalove zelena prorostla intelove modrou, takze tam moc na vyber neni.

obě jsou dobré. ani s jednou neuděláš chybu. když tak řekni kámošovi třeba že on je amd a ty nvidia a zahrajte si kámen nůžky papír. kdo vyhraje tak to si kup

než tu budou hry s DX 12, tak si už budeš kupovat novou kartu.Já jsem to měl jednodušší, koupil jsem GTX 1060 kvůli CUDA a podpoře OpenGL v CAD aplikacích, kde AMD je naprosto tragické

Díky všem za odpověď. Asi si vezmu AMD.