GTX 1060 6gb nebo RX580 8gb

Ahojte, kupuju GPU do pracovniho PC na obcasne hrani (i7 8700 x 32gb ram) Mám 4k monitor a chci se zeptat co bude vhodnější na hry, jestli RX580 8gb nebo GTX 1060 6gb. Oboje mužu mít za 7000,- a nemůžu se pořád rozhodnout. Cela sestava je na rendery a, ktere delam pres CPU, takže proto nechci drazsi grafiku, protože ji prostě využiju. Která myslíte ze bude lepší aby udržela nějaky normální framerate ve 2k a 4k? Díky za odpovědi. Monitor ma freesync. Btw. je mi jasné že nepojedu 4k ultra, ale par titulu na medium by to mohlo dát, zahraju si jen občas, starší klasiky.

Odpovědi na otázku

Cenu máš stejnou, grafiky mají +-stejný výkon podle hry a monitor máš s freesync, tak co řešit?

Výkon je +/- stejný, na 4K ne zcela optimální, ale to víte. Pokud má monitor freesync, tak by asi byla logičtější volba RX 580 8GB.Takže jde jen o to, aby to nebylo nějaké turbovrtulové provedení, co uslyší i sousedi.