Gtx 1050ti vs Gtx 1060 3GB

Zdravím chtěl bych se vás zeptat, která z těchto grafik se vzhledem k jejich ceně a výkonu více vyplatíhttps://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1050-ti-g... Nebohttps://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1060-3gt-...

Odpovědi na otázku

Z těhle dvou určitě GTX 1060 3GB

http://www.cnews.cz/geforce-gtx-1050-ti-v-obc... Seřazeno dle výkonu. Bohužel u té 3GB verze GTX 1060 můžete narazit na limit paměti, takže raději 6GB verzi, nebo jít do RX 470, která nabízí sice trochu nižší výkon než 1060 3GB ale má 4GB paměti. Zrovna v této ceně je AMD o trošku lepší volba, tedy dle mého názoru.Nástřel:https://www.czc.cz/asus-radeon-rx-470-rog-st... https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-470-gaming-...

Dobrej fór.. doporučit 470ku...místo 1060 ky.., která má sice o 1GB více video paměti, ale stejně to ve FHD nevyužije. Proč? Prostě proto, že nastavení které by využilo více video paměti...neutáhne grafický čip.

To je omyl! Battlefield 1, Battlefront, Evolve. Všechny žerou přes 3GB paměti. Battlefield dokonce i na min nastavení. Takže se bohužel/bohudík (podle toho jakou máte grafiku) 4 GB začíná vyplácet. A bude to jen horší.

A na čem? Na GK co mají 4GB a více, že? GTAV mi žere na 1080ce kolem 4,5GB paměti a víš kolik mi žral na 970ce...při stejném nastavení? Něco málo přes 3GB. Prostě...když je GK s větší pamětí tak si ukousne víc... A nezapomínat na W10ky, které mají vylepšenou správu paměti GK. Samozřejmě neříkám, že se nehodí víc video paměti..., ale musí jí sekundovat adekvátní G čip. 470ka má 4GB paměti, ale není jí to moc platné...nemá výkon...proto je lepší volba 3GB na 1060ce.

Já neradím, že musí koupit RX 470, může se rozhodnout sám. Jen upozorňuji na úskalí, které ta karta má. Já jsem tady na fóru spíše jeden z těch co tvrdí, že méně paměti nevadí. Ale teď bohužel vyšli hry, kde to začíná být omezující. Můžeme tvrdit, že je to frostbite enginem, nebo špatným programování, nebo co já vím, ale faktem je, že ty hry mají zvýšené nároky na paměť. Nemám to otestovaný přímo, ale z testů plynulosti fps, co jsem viděl, to opravdu dělá větší, či menší propady. Neříkám, že bude omezená zrovna 3GB verze GTX 1060, tam to asi bude malé, přesto je to škoda a do budoucna je to nevýhoda. Jinak pokud koupí tu 3GB, tak je to slušná grafika a už jsem tu několikrát psal, že 3GB nejsou tragédie. Do nedávna s používali 2GB a nikomu to moc nevadilo. Přesto vývojáři se začínají projevovat. 4GB začíná být standart, už jen proto, že je tlak na textury ve vysokém rozlišení, takže se to celkem slušně plní. A ani nová zpráva paměti windows 10 to moc nezachrání.

Pardon "Správa paměti".

Nechápu...tady je tebou uváděný BF1...a 1060 3GB verze si ho dává s prstem v nosehttps://m.youtube.com/watch

Viz. nahoře:"Neříkám, že bude omezená zrovna 3GB verze GTX 1060, tam to asi bude malé, přesto je to škoda a do budoucna je to nevýhoda.Jinak pokud koupí tu 3GB, tak je to slušná grafika a už jsem tu několikrát psal, že 3GB nejsou tragédie. Do nedávna s používali 2GB a nikomu to moc nevadilo."Kromě toho se bavíme o plynulosti fps drobných dropech. Jak píše dole kolega, tak se to projevuje drobným sekáním, které u té GTX 1060 3GB nebude tolik poznat jako u 2GB karty. Jak píši, osobně v tom nevidím problém, ale jsou tu tací co pod pojmem ultra detaily mají všechny položky na ultra a to u některých her může mít za následek nedostatek Vram.Prostě to pro tazatele rozseknu. Obě jsou to slušné grafiky, které dovolí naprostou většinu her hrát v maximálních detailech, nebo alespoň hodně vysokých detailech (pokud to ukrmí procesor)RX 470 4GB - více paměti, projeví se v minimu her, lepší do budoucna, ale je ta karta ve většině případů (ne všude) o trochu slabší. GTX 1060 3GB - obráceně.Jak už jsem psal nahoře, tak mě se OSOBNĚ zdá, že je o trochu lepší koupit v této ceně RX470 s více paměti (byť o trochu pomalejší), nebo došetřit na 6GB verzi GTX 1060. Nic víc, nic méně. Obě jsou slušné grafiky. Jen prostě asi nelze počítat, že budou vývojáři optimalizovat pro 3GB paměti, když 90% karet na trhu má 4GB a více. Už z toho důvodu se ta jednovětráková MSI GTX 1060 za 6600Kč jeví jako zajímavá koupě i s přihlédnutím k horšímu chlazení a tím asi i mírně nižším taktům a vyšší hlučnosti.

U těhle propadů stačí v pohodě snížit velikost textur na medium (například), protože se do paměti karty nevejdou a když má engine nic moc naprogramovanej stream (hlavně kvůli konzolím, kde se to vše tahá do paměti), tak se to projevuje mini zásekama, kdy je hra plynulá, ale má lagy. Taky pomůže snížení kvality shaderů, kvůli jejich mezipaměti.To že si někdo dá celou hru na ultra a textury na medium není nic špatného, je to jen známka toho, že jsou k dispozici lepší textury, které se ale ve výsledku stejně zkomprimujou. Holt ne vše je cryengine, který Crysis 2 celou scénu nacpal do 256MB.

Dobrej for, co pisete. 470 je samozrejme mnohem lepsi volba kdybyste se trohu vyznal. Lzete tak toho nechte. Ale nemuze byt kazdy odbornik to chapu. Samozrejme ze i ve fhd 4gb vyuzijete e bude hur, co par mesicu dale bude kazdy kdo ma trigigovou 1060 brecet protoze ty 4 jsou opravdu jako minimum!!!

cenově možná virtuálním výkonem možná neschopnost nynějších amd/ ati driveru určitě lepší volba která koliv od invidie a to jsem byl hodně dlouho zastáncem ati ale když už se prasátko napapalo tak se nalidi hezky pěkně vykakalo protože zlenivělo a chrlí jen další a další kusi železa který pro nejsou pořádně doladěný drivery takže jejich výkon nejen zaostává ale mají spousty much typu black screen Bsod atd atd silně doporučuji se vyhnout celé R kové řadě řešil jsem již více než 10 R modelu obdobné chyby většina chyba driveru a zbytek špatný základ firmware proč si kupovat novou gf když do ní musíš hned přehrávat firmware aby ti nezabíjel počítač ? radši nvidii neříkám že sou dokonalý ale až takhle to nikdy neprasili

GTX 1060 3GB je samozřejmě lepší. Další možností je RX 470 4GB a pokud by ti nevadil nejspíš trochu hlučnější chladič, tak tady je GTX 1060 6GB za cenu 3GB:https://www.alfa.cz/product.php

Lzete! Samozrejme ze 1060 neni lepsi volba nez RX 470 a jeji derivaty. Uz vubec ne potom 3gb verze, to je oriste odpadek a past na zakaznika!!!

Zdravim, ja si po 10ti letech spokojenosti u ATI/AMD rozhlizel po nove GPU. 570tka se mi jevila jako jasna volba. Ale! Neni moc sehnatelna, zere jak blazen, vykon za 7300Kc 4GB verze taky nic moc. Koukl jsem na na GeForce 1060 3GB jen tak ze zvedavosti. Ihned skladem, skvely pomer cena/vykon, perfektni vlastnosti doladeneho Pascalu - 120W TDP, hruby vykon vyssi. Dlouho jsem premyslel a nakonec objednal 1060tku. Musim rict, narust vykonu o vic jak pulku (oproti R270 Dual 2GB) a jak jsem cetl vsude mozne, lepsi volba jak R570 4GB. Ano, v budoucnu mozna budu limitovany 3GB pameti, ale jak jiz bylo receno, staci upravit textury atd. Za me skvely kup, i kdyz me stala 6400Kc (nedal jsem do gpu vic jak 5t. R270tku jsem pred tremi lety koupil za 3t). Podotykam, ze jiz 5let me nezajimaji vsechny hry, predevsim mastim WoT a tam bude v breznu novy graficky update... A ted byli penize navic, tak me to ani moc neboli. Bolela by me R570 za 7300Kc s 200 TDP nebo kolik vlastne ma. Na ruznych testech dlabala dost. Doporucuji 1060tku s klidnym srdcem.

ANI JEDNU!RX 470 od AMD.

Počkej si tak měsíc nebo dva a kup plnohodnotnou 1060 6GB , nejlépe tu SC edici od EVGA. Já osobně mám starší 3GB kartu u FullHD monitoru a zjišťuji že u Max detailů mi ty 3GB už nestačí :(. Do AMD bych nešel, to bych si radši počkal, a ta 1050ti vyjde lépe na cena/výkon, zato ta plnohodnotná 1060 vyjde ještě líp(Jedná se vesměs o GTX980 s lepší VRAM)

Tak že je 1060ka v 6GB verzi lepší než 3GB...tak to je jasný. Jinak...že ti nestačí ve FHD 3GB? Nebude to spíš tím, že ti nestíhá G čip?

Doporučuji našetřit a koupit alespoň tohle.https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-480-gaming-...

za tu cenu jdou sehnat i GTX 1070, které jsou zase někde jinde ... tohle handrkování o tisícovky je trochu bezpředmětný, když má stěží na 1050 / 460 ... já bych mu doporučil šetřit, až budou GTX 1280 a koupit hned 2, těch 70K by za ty 2-3 roky mohl dát dohromady ...

Popř. není vůbec zcestné přemýšlet o R9 FURY.

a nejlépe hned 2x....aby si člověk nepřipadal jak blbec... Ale jak dvojnásobný blbec.

A to jako proč?!

pardon ale upadl jste asi na hlavu jedna znejhorších Gf co jsem měl možnost kdy poznat

Myslím že chtěl pomoct a ne aby jsme se tu dohadovali o úplně jiné cenové kategorii. Tudíž já bych z toho vyvodil že pokud chceš jsi ochoten počkat a našetřit trochu více, tak potom běž do této: https://www.czc.cz/evga-geforce-gtx-1060-sc-... .A pokud na to spěcháš, a nezajímá tě ten performance tak [ no ta 1050ti těch 4gb stejně nevyužije] do 3gb verze 1060. Ale pokud jsi vskutku rozumný tak chvíli vydržíš na té co teď máš nebo můžeš jet na integrované. A koupit tu již zmíněnou SC edici od EVGA.

To už může koupit toto, co navrh WiQiX.https://www.alfa.cz/product.phpTa karta bude mít podobné nevýhody a výhody jako váš výběr, ale bude o 1000Kč levnější.Nevím jak to, že má takto nízkou cenu, ale už jí má celkem dlouho, takže to asi není cenový úlet.

jeste vcera byla za 6.2 na jinym webu

Ano stála méně. Ale stále se dá za tu cenu koupit:http://graficke-karty.heureka.cz/msi-gtx-1060-6g-oc/Otázkou je, co je to za eshopy. Neznám je.Každopádně za tu cenu bych lepší chlazení oželel. Stále je to lepší 6GB verze za cenu 3GB nebo RX 470, které mají horší výsledky.

Aha :D, o této kartě už delší dobu vím, ale neměl jsem tušení že se prodává i u nás. V tom případě to není vůbec špatná volba. Zda ne za tu cenu nejlepší, jenže bude trochu více hřát no. Ale tak tepltoně to R9 290X vážně nebude. :D

ani jednu vem RX 470 ktera je casto vykonnejsi nez 1060 s 3GB, navic tak vykonne karty uz musi mit nejmin 4GB spis 6 GB pameti jinak budes mit sice slusny FPS ale budes mit propady a zaskuby jako prase

připlať si 1000kč a máš 1060 s 6GB

Neposlouchej je ja mam tu 1060 GTX 3gb a jsem spokojen karta slape jak ma nejnovejsi hry na plne kule a no problem......