Gtx 1050Ti low profile

Myslíte si, že se do mého Pc s ATX deskou vyplatí brát Msi 1050Ti Low Profile ?Zjistil jsem, že jsou výrazně levnější, než normální 1050 tidík

Odpovědi na otázku

Výrazně levnější? Ušetříš dvě stovky a pod stolem budeš mít zbytečně hlučnou grafiku. Výkon je +- stejný.

1050Ti není žádná hladová karta, hlučnosti bych se nebál

To sice není, ale ty čtyř-centimetrové větráčky, co jsou na LP verzích, moc tiché nebudou už z principu. Jinak netuším, kde je mají výrazně levnější, ale verze s jedním větším stojí méně a nejlevnější verze se dvěma velkými stojí +-stejně:https://www.czc.cz/graficke-karty/produkty

Na alfě je za 4200,-.

Alza ještě dnes měla akci za 4200.Co jsem četl tak v zátěži se ta low profile jak teplotama tak hlučností držela s mnohými jinými kartami s většími chladiči, v idle je to horší... z principu ale ta karta netopí a není třeba ji moc chladit. Dělají se i pasivní 1050Ti.Na kartě za 4 tisíce bych fakt 1000-1500 za nějaké hyper uber cool chlazení fakt neplatil. to už raději vzít výkonnější kartu

S tím souhlasím, platit za jakoukoliv 1050 Ti přes cca 4500,- je nesmysl. Nicméně pokud by byl rozdíl mezi LP a čímkoliv lepším jen pár stovek, neváhal bych. Nejde o to, že by to LP chladič neuchladil, ale spíš o ten hluk. Osobně mi nevadí, když je karta slyšet v zátěži, protože mám na hlavě sluchátka nebo puštěné repro. Ale v klidu o ní vědět nechci. Ale samozřejmě že pokud bude LP karta ok i v klidu, je mi úplně jedno, jak vypadá.A pak také záleží, do jakého je to PC. Pokud je to do něčeho, co je hlučné samo o sobě, tak to LP karta, která ve v idle hlučná, už nijak zvlášť nezabije, ale v tichém PC by mohla být večer velmi, velmi otravná.Zmíněným pasivním kartám bych se ale vyhnul úplně. Také potřebují ofukovat a vyžadují tak dostatečný průvan v bedně, na který ale sami nemají vliv (pokud se o to nestará třeba speedfan). V blbě chlazené bedně z toho mohou být jen problémy, které by u karty s větráky nebyly, protože si ta, když jí je teplo, prostě přidá na otáčkách. Pasivní nemůže. Navíc cenou také nijak zajímavé nebývají, protože se u nich platí za obří pasiv.

Já bych do HTPC bral pasivně chlazenou GTX 1050 Ti všemi deseti, ale nesměl by to být kus hlíníku, ale důmyslně řešený systém s několika heatpipe. Klidně zabírající 1/2 slotu nad a 2. slot pod kartou. A že by ji podtaktovali o 50 MHz, aby zlepšili vlastnosti? To by mi žíly netrhalo.

Tak v HTPC bude zatížená trošku jinak než v herním PC. Tam bych se přehřívání také nebál.