» Poradna » Ostatní

GTA V - hra není plynulá, seká se

Zdravím,mám sestavu Xeon E5430 6GB Ram GTX 750Ti 2GB Win 7 Home Premium ale plynulost pc je otřesná a u GTA 5 ani nemluvím strašně dlouhé načítání a přijde mi jakoby se sekalo nebo nebylo plynulé.Prosím o každou radu co vylepšit nebo co s tím udělat.Je možné že tohle může způsobovat HDD ? mám tam daný provizorně z NTB 160GB 5400 ot./min je to starší kousek,tak jestli není problém tady.Díky//"Pište vždy jednoznačné titulky, nikoli pomozte, dotaz a podobné texty."//

Odpovědi na otázku

Je to silně pravděpodobné.

Nevidim znacku ani typ disku, ale kdyz mrknu na velikost, tak to asi nebude mit jeste ani kolmy zapis. Takze brzdou bude a jestli se na tom navic vali i system, je dokonano.

Měl jsem podobnou sestavu také s 6GB a pokud hra běžela z HDD, také se to sekalo. 6GB je málo a neustále se čeká na disk. Takže buď si doplň RAM na minimálně dvojnásobek nebo si kup SSD a hru spouštěj z něj. V ideálním případě obojí.

Díky a co říkáš na ten procesor zvládne to bez problémů ? já xeonu moc nerozumím mám ho v socketu 775 s modem na 771 a přehraný bios,tak jestli to třeba nedělá nějaký bordel

Já měl E5450 + 6GB RAM + GTX 660 Ti a s HDD GTA V hrát sice šlo, ale byly tam ty záseky, kdy se to prostě seklo a čekalo se. Často jsem byl někde dříve než textury, protože se prostě nestíhaly načíst.SSD s tím pomohlo. Ale opravdu pomohla až výměna E5450 za i5 a 16GB RAM.

Tak samozřejmě, 5400 úsporný notebookový harddisk a ještě starý jak Metuzalém, to se snad ani nemusíš ptát, to je brzda jak prase :)

Díky za radu každopádně mi jde o to když třeba spustím operu tak aby se při nejlepším spustila hned a né třeba až za 15sekund. A co se teplot týče tak při prohlížení internetu mám na jádrech 83,83,81,77

to se mi zdá docela dost