» Poradna » Programy

GTA V - fps

Zdravím pařmeny. Před lety, když vyšlo GTA5, jsem jej koupil a v poho dojel na svém ntb, nebylo to na nějaké extra detaily, ale jelo to v klidu. Teď jsem to nedávno znovu stáhl ze steamu, že si to znovu zahraji, ale nemůžu to pořádně rozjet. Pořád se mi to zasekává, FPS lítá z 30 na 1 každých 15s a můžu upravovat v nastavení grafiky jak chci. Můj PC: Intel Core i5-5200U CPU 2.20Hz8Gb RAMGF 840MBudu rád za jakoukoliv radu.

Odpovědi na otázku

jakou radu ???5200U je beznadějně slabej CPU pro takovou hru a o grafice GT840M snad ani nemá cenu debatovat v souvyslosti s tak náročnou hrou.Důvod proč ti to +/- bídně jelo a teď to nejede ? Notebook už je stará a zadejchaná kaše a v GTA V proběhlo X updatů za ty roky takže to není stejná hra jako na začátku.Tenhle notebook dej babičce na seznam.cz a kup něco současnýho..

Tak můžeš rovnou napsat, že je to updaty hry, ten zbytek si nech od cesty. Já hry, až na vyjímky, moc nehraji, takže nový pc/ntb nepotřebuji.

hry nehraješ, ale chceš aby na tomhle kancelářskym notebooku běželo GTAV?Nemyslím si ani že ti to nějak dobře jelo když si to tenkrát hrál.. Měl jsem v začátcích GTAV stolní PC s 2x výkonnějšim CPU a 6x výkonnější grafikou než tenhle notebook a přesto mi to nejelo uplně plynule, tak opravdu nevím proč se divíš že se ti to seká (hra má dneska přes 90GB.... pokud to nemáš na SSD tak už je problém jen ten starej plotnovej disk kterej se z toho může pos*at)

Ano, šla mi tehdy úplně v pohodě na nějaké střední detaily. Na stránce canirunit mi to ukazuje, že min. požadavky splňuji a to jsem hrál i hry co nesplňovali ani ty minimální. I tak mi je jasné, že ntb není žádné dělo..

Tak pokud ti to na nějaký stránce píšou tak co řešíš? Musí to jít.. oni to musí vědět.. GTAV jsem zkoušel na dost počítačích a prostě nevěřím že ti to šlo na střední detaily. Na noteboocích je to fakt utrpení a ten tvůj si tím hraním GTA asi dodělal, takže se to teď přehřívá a CPU s GPU pak snižuje frekvenci - to jsou ty propady FPS co pozoruješ.

No Steam mi ukazuje odehraných 79h. To bych v tom vážně nestrávil pokud by to nejelo rozumně. I tak dík za názor.