» Poradna » Notebooky

GTA IV

Ahoj, mám notebook acer aspire- AMD A6-3400M APU with Radeon(tm) HD Graphics- 1.4 GHz Performance Rated at: 3.5 GHz- RAM 6GB- Microsoft Windows 8 Professional Edition (build 9200), 64-bit- AMD Radeon HD 6520G - 1,6GB (Grafiky mam dvě)- HDD 750gb ...Snažim se v PC nemít kokotiny, je čerstvě přeinstalovanej, defragmentuju ho skoro furt, čistim a opravuju registry, nevim kde je errora neuvěřitelně se mi laguje GTA IV, nainstaloval jsem všechny patche, aktualizace grafiky, všechny C++ a absolutně vše, co je podle všeho nezbytné k hraní a vše co jsem jak tak našel někde na fórkách... Nevim proč se tak děje, ale jen proto si hru nechci koupit... Brousim si na ní zuby, ale když jsem četl, jak je náročná, zkusil jsem si jí stáhnout, jestli se mi čirou náhodou nebude sekat a hle? Je to nehratelný, čas ve hře se jakoby zrychluje a zpomaluje, laguje to a prostě je mi z toho zle ... Just Cause 2ky jsem se taky bál, nicméně jsem si hru koupil a běží mi úplně na max, jen stíny jsem si dal na medium a vypnul VSYNC... Dokonce bf3 jsem rozjel... GTA IV mi prostě nedá spát ...Předem díky za odpověď

Odpovědi na otázku

Napřed si musíš koupit herní grafiku. GTA IV má nejhorší port a běhá špatně na všech sestavách.....

V notebooku budu těžko něco měnit :D

Jo, sorry, přehlídl jsem, že to je notebook. Tak máš holt smůlu, notebook není navíc vhodný na hraní her.....

Doteď jsem s žádnou jinou hrou neměl problém ;) Takže asi vhodný bude :D ... I novej Tomb Raider je v pohodě :) A to je notebook 2 roky starej ...

Notebook není vhodný pro hraní her, protože nemá pořádně vyřešené chlazení. Proto je vhodnější desktop. Neboj, brzy ho upečeš a pak si povíme.

Procesor je QUAD-CORE...

Nehnevaj sa ale procesor a tiez grafika su pre tu hru velmi slabe.Quad core je aj moj Core i5 3570K na 4.5Ghz a ta hra ma s tym procesorom stale problem + grafika GTX680, 8GB RAM a stale je to tej hre malo. Nevravim ze laguje alebo je to nehratelne ale na max detailoch to neda vkuse tych 60fps na 1080p, zatial co vsetky ostatne hry nemaju zdaleka ziadny problem. A to je hra tusim z roku 2008 pomaly narocnejsia ako Crysis 3 z roku 2013.Bohuzial ta hra ma najhorsi PC port ever a nic sa s tym neda robit. Ked to chces hrat tak znizit detaily az kym to nebude hratelne alebo to jednoducho nehrat.

Tenhle problém jsem asi před rokem řešil na jiném fóru... Je to prostě tím že GTA 4 je mizerně optimalizovaná hra a problémy s ní mají i lidi co jedou na i7 s nejnovějšími grafikami...Jediné co mi trošku pomohlo bylo pozastavit EventLog (neptejte se mě proč, ale fungovalo to) Správce úloh - Služby - EventLog - rightclick a ZastavitDruhá nepochopitelná věc která pomohla bylo dát všechno kromě stínů a odrazů na max.

P.S. já si nevšiml toho Crossfiru (2 karty). Tohle je pro GTA IV jako rána pod pás, prostě je s tím nekompatibilní a na tom plynule prostě nepude.

Tak všem díky moc za pomoc :))) Začnu šetřit na stolní PC a GTAčka si raději koupim na psko ... :D

Nejsem si tak úplně jistý tím Turbem co udáváš u procesoru .AMD A6 měl základ správně na nějakých 1,4 Ghz, ale turbo měl na cca 1,8 Ghz podle konkrétní řady. Zkoušel si povypínat všechny efekty a jedeš to na low a na nativní rozlišení tvého NB? Na minimum bys to mohl rozchodit ikdyž je to příšerně vybalancovaná hra pokud máš nejnovější patch. Ovladače GPU máš po přeinstalaci aktualizované? . Možná že dělá problém synchronizace grafik. Každopádně kvůli již poměrně fousaté GTA 4 bych nekupoval vůbec nic, zanedlouho vyjde GTA5 a pokud moc nehraješ a nepotřebuješ nadupanou mašinu tak kvůli jedné hře nic nekupovat.

GTA IV je zle optimalizovana hra napr mne to islo pekne na dost vysokych detailoch a kamarat ktory ma asi o 1/3 PC vykonejsii mu to sekalo :)) inak ak si chcel hrat na XP gta iv bezne nesekalo ale ked si chcel na win 7 hrat musel si mat patch 1.0.7.0 lebo bez toho patchu by to sekalo kazdemu :) podla mna nevysiel este patch na win 8 preto ti to bude sekat furt :)Ale o nic neprichadzas ta hra ta prestane bavit tak po 2 tyzdnoch :))

ja mam sice stolni pc ale mne to rozjede bez problemu :D

Zkus udělat downgrade zpátky na patch 1.0.4.0. To byl poslední patch, který se jakž takž snažil zvýšit FPS a celkový plynulý průběh hry. Všechny vyšší patche tlačí především na vylepšení grafiky a rozdíl mezi 1.0.4.0 a 1.0.7.0. byl někdy i o 10 snímků.

Pokud se GTA bude sekat i s low-end patchem, tak bude někde problém http://lowendpatches.blogspot.cz/2011/12/gta-iv-low-end-pa... .Kdyby problém přetrvával, aktualizujte GTA na verzi 1.0.7.0 pomocí oficiálního patche, který v drtivé většině navýšil FPS.