GTA 5 Záseky při jízdě

Ahoj, mám takový problém s hrou GTA 5, že se při rychlejší jízdě po městě se objeví záseky cca každé 3-5 vteřin, při chůzi jde vše plynule, nastavení grafiky na Nejnižší nebo na Ultra na to nemá vliv, při záseky spadnou FPS z 60+ pod 30.Našel jsem že většinou problém způsobuje HDD, ale mám hru na SSD AMD Radeon R3 240GB, nemělo by se tedy stát že se hra nebude stíhat načítat.PC : Intel Xeon W3550 3.06GHzRAM : 16GB DDR3 1333MHzGrafika : MSI GTX 960 4GBZdroj : 480W.Děkuji předem za rady.

Odpovědi na otázku

Na pozadí ve windows nic neběží, co by to brzdilo? Win update, antivir, indexování a podobně? Tj. před spuštěním hry je vytížení procesoru na 0%?Mimochodem ten přes 9 let starý Xeon není na hraní žádná hitparáda.

Vytížení procesoru před spuštěním hry je 0-2%, sleduju vytížení ve hře přes MSI Afterburner a Grafika max 80% a Procesor 95-100%, většinu času je na 100%. Po vypnutí hry jsem si všiml že na pozadí běží Antimalvare program, který vytěžoval CPU až 30%, ukončil jsem ho a ve hře to samé a po vypnutí hry program zase běžel, počkám tedy až přestane vytěžovat CPU, nejspíš běží nějaká aktualizace, mám Win 10 Pro 64bit.

měl jsem podobný CPU i GPU. stáhni detaily grafika nestíhá vykreslovat zvlášt když máš vše na ultra tak i 4GB je málo

Díky za odpověd :) mám ted vše na Very High nastavení, sleduju ve hře vytížení grafiky a nepřekročí 80% a v nastavení ukazuje cca 2500Mb/4000Mb, ve hře až 3600Mb, sleduju přes MSI Afterburner. Skusím snížit detaily a napíšu pokud se problém vyřešil

mě to pomohlo u R9 270X 4GB a ted i u GTX980

už je to vyřešené, natavení je na Very High a pomohlo úplně snížit na nulu ty 3 modré pruhy - Population Density, Population Variety a Distance Scaling, cca 5 minut jsem jezdil po městě a bez záseku.moc děkuji za pomoc :)

tak nejdřív si tvrdil že "nastavení grafiky na Nejnižší nebo na Ultra na to nemá vliv" a pak když si si s tím nastavením opravdu pohrál a snížil ho tak to najednou nedělá ??

Ano to je pravda, skoušel jsem rúzně vše snižovat a nepomohlo, pomohlo snižení z Very High na High nastavení a snížit ty "3 modré pruhy" , mám GTA 5 na Steamu a skusil jsem Ověřit Integritu hry, je možné že to taky nějak pomohlo. Jinak asi 10-20x jsem měnil nastavení a až tohle pomohlo.

Tak je to jasné, tady ty nastavení potřebují procesor. V jiném příspěvku, říkáš, že cpu je na 100% - tzn. nestíhá, proto ty lagy... CPU bottleneck.