» Poradna » Programy

GTA 5 - podobná hra pro 10 letého kluka

Dobrý den, syn strašně touží po hře GTA 5, je ale až od 18 let. Slíbila jsem mu, že mu hru, co si vybere, koupím, když si ji zaslouží, ale nekontrolovala jsem, o jakou hru se jedná a také jsme zjistili, že do našeho PC asi nepůjde (máme horší grafiku). Syn je zklamaný, tak jsem mu alespoň chtěla navrhnout nějakou alternativu (která nevyžaduje takovou grafiku). Děkuji moc za tipy, Lída.

Odpovědi na otázku

A co GTA IV.? To by Váš počítač zvládl? A syn akceptoval? Dá se koupit za pár stovek ofic nová (ne někde na Aukru nebo po bazarech ...).

GTA pro desetiletého kluka, no já nevím...mne se to zdá trochu brzo, vybral bych asi něco, kde se méně kleje, vraždí a krade.Pro tazatelku - bez konfigurace počítače Vám tu těžko někdo poradí.

A nedá se v tý hře aspoň něco zakázat? V některejch hrách to do určitý míry šlo/jde.

Ale jo, máte všichni pravdu, série GTA fakt pro takhle malýho kluka není, páč je to celý postavený na vraždách a krádežích a na tom fakt není nic "kůl".

V GTA se nic zakázat nedá Ani není co, vzhledem k tomu, že je to postavené na krádežích a vraždění, tak by tam toho moc nezbylo

Chudáci dnešní děti. My to měli jednodušší, rodiče vůbec netušili, co to nějaké GTA je, a jak jsme v GTA a GTA II přejížděli lidi a soutěžili v tom :) dodnes si pamatuju ty placky v tratolišti krve Je pravda, že to nebylo tak realistické. Nejdřív ten člověk byl tečka a pak trochu větší flek. Když jsem v GTA IV poprvé vzal autem člověka, už jsem docela koukal, co to s ním udělalo. Takový vyhozený řidič z auta, co se šprajcnul ve dveřích a pak jsem ho tahal po zemi přes půlku Liberty City...

A co teprve takový Carmageddon. Oproti tomu to GTA zase tak špatné není, protože na rozdíl od Carmageddonu, v něm nejde primárně o zabíjení civilistů. Kdo ví, zda by dnes něco takového vůbec mohlo vyjít.

Áááá, Carma a bába s fofrklackama

Gouranga!https://youtu.be/ixPMaQC2izMPokud jako rodina nepraktikují wahhábismus a salafismus, tak se duševního narušení vývoje dítěte z GTA V obávat nemusejí.

Pravda, chybí mi časy kdy jsem v GTA San Andreas používal hasičský auto a ničil s ním celé město

Co zakázat? Ty "špatné" věci? TO je jako zakázat sprostou mluvu, vraždění a krev ve filmech Tarantina.

hmm, představuju si, jak by vypadal Kill Bill natočený v PG13. Asi by tam postavy říkaly "A doprčič." a bojové scény vypadaly asi takto:https://www.youtube.com/watchkde je aspoň 10 mrtvol různě zabitých meči, postavy mají bílé oblečení a přesto tam není ani kapka krve - moc uvěřitelně to nevypadá.

Dnes jsou ti lidi nějací přecitlivělí. My hráli GTA uplně normálně světe div se, ještě jsem nikoho nezabil. Jo když jsme dotáhli Carmagedon, tak na to tata zíral docela nevraživě, ale nakonec naši i to zkousli. A nebudete tomu věřit, nemám potřebu si na auto přidělat motorovou pili, zapnout stěrače a jezdit po chodníku

A co napsat parametry toho PC? Pokud chceš něco, co nemá nálepku 18+, tak rozhodně nehledáš hru, která je podobná GTA 5, ale něco úplně jiného. Něco, kde se nehraje za trojici cynických zlodějů, podvodníků a vrahů, kteří jdou přes mrtvoly a zavraždí každého, kdo se jim připlete do cesty. Zvlášť Trevor je osoba, u které by klidně mohlo být 99+:https://www.youtube.com/watchhttps://youtu.be/sbY_LiIzLIM

"Chcete si promluvit se svým kamarádem? Jasně, zrovna ho mám kus tady na botě" A chudák medvídek...jasně, proto jsem hned psal, že tahle hra (a obecně jakékoli GTA, i když původní 1. a 2. díl jsou dnes spíš srandičky v porovnání s pokračováním) není dle mého zrovna pro desetileté dítě příliš vhodná.

Zkusil bych hru The Simpsons: Hit & Run je to jako styl GTA.

Pokud má hra splňovat věkovou hranici, bavíme se o PEGI 7+ v té kategorii je sandbox hra třeba Minecraft.Bohužel co jsem zkusil pár opbchodů s hrami, ani jeden mi nenabídl filtr na pegi...

tak ono asi jde o to, proč dítko tu hru chtělo - jestli chce závodit s autem, tak by se mu třeba mohlo líbit něco jako Flatouthttps://www.instaluj.cz/flatoutnebo Trackmania...Ale pokud chce krást, zabíjet, sprostě nadávat a chovat se jako kriminálník, tak asi alternativa pro 10leté dítě moc nebude.

Asi už jste zjistila, co je to za hru a proč pro děti není vhodná. Syn hru nejspíš viděl někde na internetu na videu nebo ji hrají jeho kamarádi. Tady by se slušelo o tom celém se synem promluvit.Jako východisko bych viděl naříklad koupit k počítači volant a nějakou pěknou závodní hru.

Dobře napsáno, ale stále platí, že dokud tazatelka nenapíše konfiguraci PC, je toto téma úplně k ničemu. Můžeme tu nadstřelit hromadu věcí, ale jestli to pude na jejich PC...nejsme jasnovidci.Uvést typ CPU, GPU a velikost RAM by hodně napovědělo, kam se dívat.

taky jsem hral hry co byly 18+, ale ted vidim, ze to ma opravdu opodstatneni, desetiletemu klukovi tato hra do ruky nepatri, zvazte to a dejte mu nejakou jinou hru.

Série Batman je dost podobná, zároveň ani jeden mrtvý a člověk hraje za velmi kladnou postavu.

Co je na Batmanovi kladného? Vždyť je to samozvaný soudce poháněný touhou po pomstě co vždycky zničí půl města

Díky moc, tolik odpovědí Nevěděla jsem, že je ta hra až taková hrůza. Děkuji za tipy. Uričtě zkusím sehnat někde ty Simpsonovi. No a podívám se doma na ty parametry PC...

Je to výborná hra, ale opravdu zaměřená na "odrostlejší" publikum.

Hra je dobrá, ale malé dítě ještě nemůže chápat to násilí v ní.

Jasně, protože 10 letý kluk je uplný debil co nikdy neviděl zprávy nebo akční film.

Série GTA jsou výborné hry, ale opravdu je doporučuji až pro starší obecenstvo i když vím, že jako děcko bych to viděl úplně jinak, hru také vyžadoval a nenáviděl své rodiče, že dali na nějakého blbce z internetu, který jim poradil, ať mi to nekupují...

A co se týče těch Simpsnů, mám trošku obavy, že z nich moc radost mít nebude. Za prvé je to hra z roku 2003, takže v dnešní době už nenadchne vzhledem a za druhé, je to opravdu dětská hra, která je v porovnání s GTA V asi jako dřevěný kačer na provázku vs super robot, který umí lítat. Dítěti, co chce toho skvělého robota, určitě kačer radost neudělá.

Pro porovnání:The Simpsons: Hit and Runhttps://www.youtube.com/watchGTA V:https://www.youtube.com/watchA za třetí, je to hra podle seriálu. Hry podle seriálů nebo filmů jsou skoro vždy hrozná kravina (stejně jako filmy/seriály podle her).

No... a co je špatného na tom, že 10 letý by hrál hru pro děti :D ? ... Pro koho je tedy ta hra určena, pro 5 letý :D ?

Já vám do toho nechci moc kecat a rozhodně je na vás co synovi koupíte (osobně si ale myslím, že 10letý kluk v GTA nemuže vidět ani slyšet nic, co by už dávno neznal). Nicméně asi bych vás varoval. Jestli chce GTA a donesete mu Simpsony, tak zažijete GTA doma na živo. To si opravdu nemysím že je dobrej nápad (a stejně to GTA hrát bude, jen ne doma). Asi bych doporučil něco, kde se minimálně střílí a je to třeba podobnej styl, ale není to zase tak ostrý (třeba WatchDogs). Kluk je v 10 letech pobouchanej puberťák (teda myslí si že je puberťák), a dětská hra v něm tak maximálně vyvolá pocit že z něj děláte mimino a chcete ho ztrapnit před kamarády. Každopádně hodně štěstí, tohle bude těžkej boj :)

Chválihodné...jiní rodiče toto vůbec neřeší a teké proto je v onlinu tolik děcek. Já bych jako alternativu viděl Watch dogs...první díl,ale asi i ten bude pro starší pařany...:).

Tak koukám...doporučený věk 18...sice to není takové maso jako gta,ale pro děcko to moc nebude.

WD není špatný nápad. Sice ne to také 18+, ale vedle GTA V je to mírumilovná hra. Otázkou je, zda to PC zvládne.

Pro starší :D já ještě občas hraju na PS2

Co třeba Postal (2)? Taky spousta krve, agrese, močení na veřejnosti (to v GTA není ) a pojede to na kterékoli dnešní plečce...

Jo, také zajímavá hra. Z hlediska násilí vůči lidem je to snad ještě horší než GTA. V základu je to ale mírumilovná hra, kde si člověk má jen dojít pro mléko a podobně. Ale jelikož se všude válí hromady zbraní, kdo by čekal ve frontě na zaplacení, když může všechny zabít, zapálit obchod, pochtat mrtvolu prodavače a to blbý mlíko si prostě ukrást z regálu... No také mě to bavilo

Ak uz graficky nenarocna a nasilna hra, co tak MANHUNT? Chlapca nauci kreativne mysliet (pri zabijani ludi) .

Stara dobra klasika Tomb Raider 1,2,3,4

Mafia 2

Saints Row the Third není tak náročná hra jako GTA V, takže to poběží i na starším stroji. Navíc dnes ta hra stojí pár korun a dá se hrát po netu v režimu COOP. Na druhou stranu bych řekl, že je to možná ještě větší úchylárna než GTA (ale hrál jsem jenom GTA: Vice City, San Andreas a GTA II).A co česká klasika Mafia 1? I po letech je to hra s výborným příběhem.Bylo by dobré sem dát HW konfiguraci počítače, stačí spustit dxdiag (Win+R a napsat dxdiag). Na kartě systém jsou informace o OS, procesoru a RAM, na kartě zobrazení pak informace o grafické kartě.https://www.pcdays.cz/2014/04/jak-na-vypis-z-dx...

U některých odpovědí jsem se vážně pobavila, díky Syn už má něco odehráno, Minecraft, Roblox, Fortnite... A střílečky má rád, ale nikdy jsem ho nezažila, že by byl agresivní nebo sprostý na kamarády. I když si taky o tom nic dobrého nemyslím, o té dnešní zábavě. Tuto hru si hrozně přál, viděl to u známých. Nevěděla jsem, že je to takový děs. Budu mu to muset vysvětlit a domluvit se s ním na něčem jiném. Koukla jsem na ten náš PC: W10 - 64, i5, Intel HD Graphics 4600, 3,2GHz (4CPUs), 4GB RAM...

Tak to je v klidu na tom si zahraje maximálně tak GTA I a II a první Carmagedon Jinak zakazovat mu to nemá smysl, stejně si to dřív nebo později pořídí i bez souhlasu

Tvůj problém se jmenuje "Intel HD Graphics 4600". To je integrovaná grafika v procesoru intel i5 a na hry opravdu moc výkonu nemá. Kdyby se tam dokoupila nějaká alespoň základní grafika a alespoň další 4GB RAM, běhalo by na tom i to GTA V slušně. Ale to je otázka cca 5-6 tisíc minimálně. S aktuální sestavou bude problém najít hru typu GTA V, která by tam běhala slušně, protože takové hry mají nároky na grafiku a paměť. A to v tom PC jaksi chybí.

https://www.youtube.com/watchKoukám, že i na té HD 4600 by to mohlo celkem běhat (i když jen na hodně osekané detaily). Ale má tam 8GB RAM, se 4GB se to bude nejspíš slušně sekat a často to hrabat na disk. A pokud je tam jen klasický plotnový disk, nikoliv rychlé SSD, tak to sekání bude ještě horší. Ale zkusit se to dá.A ještě detail. Hra má po nainstalování asi 65-70GB, takže může být i problém s místem (pokud je tam nějaký menší disk nebo je nějak blbě rozdělen).

No, je mi to jasné, no

a co třeba staré GTA Sand Andreas ? je to 12 let starý a pobježí to na vašem pc určitě

Ta grafika na dnesnu dobu je uz velmi zastarala a to co sa tam dalo robit je ovela horsie ako v GTA 5 (z pohladu nasilia).

Neviem co uz syn hral, tak niekolko tipov:LEGO Marvel Super Heroes - najviac podobna GTA a zaroven bez nasilia, velke mesto, superhrdinovia, pribeh, mnozstvo vedlajsich misii, postupne odomkynanie hrdinov, moznost hry 2 hracov sucasne, jedna z naj hier vobec!Saints Row the Third - tiez nasilna, menej narocna ale stale dobra grafika, asi najviac podobna GTA, no tiez nasilna.Sleeping Dogs - viac bitiek, menej strielania, podobna GTA, ale hlavna postava je policajt.True Crime seria - slabsia grafika, nizke naroky, hlavna postava je policajt, moze zatykat zlocincov.DRIVER: SAN FRANCISCO - otvorene mesto ako v GTA, ale neda sa z auta vystupit.Watch Dogs - velke mesto, je mozne hackovat kamery, semafory, dobry pribeh, menej nasilia.Mafia 1, 2, 3

Dík

Toho Drivera: SF jsem chtěl taky doporučit. Je to dost podobné GTA, ale bez střílení a násilí, jen se tam lámou plechy při závodech, ale ani človíčka nejde přejet, každý uskočí. Je to velice zábavná hra a než se dojezdí všechny závody a splní všechny úkoly, zabere to i několik let (pokud to nebude hrát 12 hodin denně). Je z roku 2011, takže nebude moc graficky náročná, ale to si musíte ověřit.

LEGO Marvel Superheroes .. hraju společně se svým 12-letým synem .. spousta a spousta vedlejších úkolů a misí .. možnost přepínat mezi různými postavami. Je to hra na spoustu a spoustu hodin ... tak moc nás chytla, že máme i Lego Piraty z Karibiku a Lego Jurassic World a Lego Batman .. ale i tak je pro nás Marvel Superheroes číslo 1 ... hrajeme to na x-boxu a můžeme hrát 2 najednou. Během plnění mise musíme spolupracovat, předháníme se kdo nasbírá více penízků - které se po splnění mise stejně dají na 1 účet a z toho pak můžete nakupovat postavičky.

Jestli chcete udělat synovi radost, doporučil bych Rocket League. Hraje to spousta lidí a je to zábava.

Co třeba Watch Dogs?

Pokud má Váš syn přístup k youtube, podívejte se na co kouká. Jestli má vůbec cenu řešit nějaké PEGI...

Simpsons hit and run je prakticky GTA pro děti.

Tomu dítěti podle mě nejde o to, že se tam střílí, nebo že je to násilný. Jen to na 100% viděl na youtubu a chce být "cool".

Souhlasím A rád bych ještě dodal: Z dítěte jehož idolem jsou youtubeři(„odpad“ jenž vychovává další odpad) nic moc nevyroste.

Díky moc. Zkusím si o těch vašich tipech něco zjistit a snad něco vybereme, co by ho bavilo. Pravdu máte v tom, že mu ani tak nejde o střílení, jako o to hrát co ostatní (youtubeři, ano, to taky). Ale ve skutečnosti by si možná třeba zrovna i ty Simpsonovi celkem užil. No uvidíme

Pokut rozumí sexu a nedělal by to ve skutečnosti klydně mu to kupte