» Poradna » Notebooky

GT745m SLI vs GTX1050 notebook

Dobrý deň,mám 4 roky starý, udržiavaný notebook LENOVO IdeaPad Y510p, kde sú osadené dve grafiky GT745 v SLI móde. Mám možnosť výmeny (s doplatkom 150,- €), za rok starý a vo veľmi dobrom stave, notebook LENOVO LEGION Y530-15, kde je GTX1050. Primárne je notebook využívaný na hranie hier ako ROBLOX, Minecraft, FS2019 a WoW. Viem, že Y530 má o niečo výkonnejší procesor, ale nie som si istý po grafickej stránke. Ostatné parametre (RAM, SSD, display a výbava sú na tom podobne). S Y510p som veľmi spokojný a dané hry na ňom idú bez problémov. Oplatí sa to?Vďaka za rady.tinke

Odpovědi na otázku

To je vyborny napad a skvela prilezitost za ty penize. Misto naprosto(!) nesmyslneho SLI z grafik s nulovym vykonem ziskate (nejen) na tenhle druh her docela fajn laptop!

Jesli mě pamět neklame tak SLI bylo jen s modelem co měl GTX75x a né GT74x.Tak to v SLI módu pokud to fungovalo dobře přinášelo mezi 20% až 40% výkonu navíc proti jedné . Za cenu hrozné inkompatibility , hlučnosti a spotřeby.Cokoliv dnes i z herního lowendu bude lepší.

y500p mal dve 650M v SLI :)bolo to obrovské ťažké hlučné hebedo. ale zato mal dobrú klávesnicu a nejaký lepší typ TN panela než ostatné ntb

Kdo proboha vymyslel takovou pitomost, jako dávat do notebooku dvě slabé žravé grafiky? Ta 1050 bude mít podstatně vyšší výkon při mnohem nižší spotřebě.

Problém tehdy byla spotřeba herní karty. GT nebyly herní herní byly a jsou GTX a nic tak levného ,se spotřebou a nutností chlazeného nešlo tehdy kombinovat.

Ďakujem za rady, vezmem teda tú Y530.tinke