» Poradna » Ostatní

Gramofon Lenco LS-50 - přenoska, propojení s repro, zkušenosti

Dobrý večer,dostal jsem od vnuka dárek, gramofon Lenco LS-50. Doma mám desky ze 70-80-90.let.Z popisu funkcí gramofonu nejsem moc moudrý a ani nijak nadšený.Zejména informace o keramické přenosce (a přiložené další jako náhradní) mne trochu znervózňuje.Nikde nemůžu najít recenze na tento výrobek.Měl bych dva hlavní dotazy:1) keramická přenoska, jak moc může likvidovat desky a jak dlouho asi tak může vydržet ? Nikde sem také nenašel odkaz na možnost koupě náhradní přenosky a ani její označení.2) na gramofonu jsou dva RCA výstupy, gramofon má zesilovač bez udávaného výkonu - mohu gr. napřímo propojit s reproduktory, které mají impedanci 6 Ohm ? Pomůže to k lepšímu zvuku? To že se jedná o velmi levný výrobek, zřejmě pochybné kvality, je pravděpodobně bez debat. Vzhledem k tomu, že je to dárek, nemohu se jej z pochopitelných důvodů vzdát.Děkuji za případné rady a zkušenosti

Odpovědi na otázku

Nejspíš je to safírový hrot s tlakem několik gramů. Tedy "lepší" z "obyčejných" gramců. Životnost hrotu je asi 100 přehrátí ??? Nedá se říct pochybná kvalita, je to prostě "běžný" gramofon, ne HiFi pro diskofily.Než připojovat repráky "přímo", je lepší to zapojit do slušného zesilovače s bednama. Ale šlo by to (jen ne přes ty RCA, ty jsou jen do linkového vstupu).

Keramická přenoska není krystalová přenoska, která by desky likvidovala. Jde o magnetodynamickou přenosku. Ty potřebuješ zjistit, jestli gramofon obsahuje předzesilovač pro přenosku. Pokud ano, pak to připojíš do libovolného linkového vstupu zesilovače.P.S.http://www.lenco.com/p/ls-50/píšou, že to má vestavěný zesilovač a reproduktory, takže můžeš hrát přímo.píšou, že to má "RCA line output", takže na ty výstupy nepřipojovat přímo reproduktory, ale zapojit do zesilovače. Nebo k tomu připoj aktivní počítačové bedny.

Keramická přenoska NENÍ magnetodynamická ...

a safirový hrot za svůj živít zvládne i tisí skladeb průměr skladba 3 minuty. Měl jsem v radiogramo Akord se dvěma hroty na SP a LP.

Klasická přenoska používá vyšší tlak na hrot než magnetodynamická. Nejde o to, že nezvládne desky, ale ty desky ničí.

Ok, znám, mám, koupil jsem od jednoho jak komplet raménko z Amatérského radia a přidal na šasi z RG Akord a pouštěl přes radio Domino, než jsem od jiného za babku koupil s předzesilovačem, výr. Tesla. Nový Sony se mu vyrovnat nemohl, neměl dobře seříditelný tlak.

Keramická přenoska má mnohem blíž ke krystalu, než k magnetodynamické, bohužel má mnohem menší boční poddajnost, než mgd, takže rychleji ničí drážku. Pokud jde o připojení, jsou dvě možnosti: Buď lineární předzesilovač se vstupní impedancí od 3 megaohmů výš, nebo zatížit rezistorem 47 kiloohmů a použít RIAA korekční předzesilovač pro mgd přenosku, bohužel výsledek rozhodně není optimální. Typ vložky lze zjistit ohmmetrem, zapojeným mezi živý vývod a kostru; mgd přenoska má odpor v jednotkách až desítkách ohmů, krystalová, nebo keramická nekonečno.

Zdravím, prosím lze na gramofonu Lenco LS 50 vyměnit přenosku za OM 78 pro poslech šelakových desek ? Děkuji za info.

Zdravím, lze na tento gramofon namontovat přenosku OM 78 pro poslech šelakových desek ? Děkuji.

O gramo lelco 50 je na netu i k prodeji

Nikto Vás nenúti ten "gramofón" používať, čo sa týka kvality, zdieľam Váš názor, tým pádom sú všetky otázky zodpovedané. Na tomto zariadení by som si nepustil ani Kroky Františka Janečka s M.D., tie čierne placky si to nezaslúžia...kryštálová prenoska s náhradným hrotom, viac:http://www.lenco.eu/supportfiles/manuals/UM_L... made in PRC

Kup si něco takového http://clearaudio.de/en/products/turntables-st... K tomu ještě (odpovídající!) zesilovač + repro a můžeš poslouchat. Klidně zajdu na návštěvu, donesu pár desek a láhev dobrého vína..

Podľa špecifikácií:"Remienkový gramofón s integrovaným zosilňovačom, 2 vstavanými reproduktormi a USB portom pre pripojenie k PC pre prevod vinylu do digitálneho formátu. Gramofón Lenco LS-50 má tanier o priemere 300 mm. Ponúka rýchlosti otáčok 33,45 alebo 78 rpm. Nastaviteľné protizávažie ramienka. Odnímateľný plastový kryt proti prachu. Keramická prenoska. Skrinka gramofónu je z MDF dosky. RCA linkový výstup. Súčasťou balenia je náhradná hrot."https://gramofony.heureka.sk/lenco-ls-50/specifikace/Má stereo zosilňovač, ale pre tie jeho vstavané repráčiky! Má linkový výstup RCA - do externého zosilňovača (a odtiaľ na poriadne repro bedne) - takže priamo sa repro bedne na to pripojiť nedajú!Má USB pre prevod analógu do digitálu (teda má A/D prevodník).Keramická prenoska = ničiteľ dosiek, potrebuje väčší tlak na dosku, lepšia by bola magnetodynamická (menší tlak na dosku).Tu popis a rozdiely medzi keramickou a magnetodynamickou prenoskou http://www.taelektro.sk/Takže - bude hrať, z tých repráčikov pôjde nejaký zvuk priemernej kvality, po pripojení na ext. zosilňovač a riadne repro bude aj trochu lepší zvuk, ale gramoplatňa si vytrpí svoje.Keramickú prenosku v prípade častejšieho prehrávania platní vymeniť za magnetodynamicku - menší prítlak ušetrí aj tú platňu.

Kdybych toto vlastnil,, vyhodím veškerou elektroniku, (to je to nejhorší, co může být), místo keramické přenosky dosadím magnetodynamickou a dovnitř namontuji korekční předzesilovač, nejlépe něco na způsob Actidampu, tedy s pasivním tlumením, nedávno se na trhu objevil za velmi dobrou cenu dvojitý operační zesilovač, určený přesně pro tyto aplikace. získám lineární signál o napětí přibližně 200 - 300 mV, kterým pak můžu napájet cokoli, počínaje aktivními repráčky, přes zvukovou kartu počítače až po špičkovou HIFI věž. Převádět analogový signál na digitální bez použití odpovídajícího SW a opravdu kvalitní zvukové karty je zvěrstvo.

Děkuji Vám všem za Váš čas, který jste jste mi věnovali ve snaze mi poradit a vysvětlit některé pojmy.H.