» Poradna » Ostatní

Gramatika anj.

Dobrý den potřeboval bych zjistit správnou gramatiku přísloví- Těžko na cvičišti Lehko na bojišti , potřebuji správný gramatický překlad, na webu nemohu dohledat. díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

pokud to potřebuješ přeložit přímo a nehledáš jen ekvivalentní anglické rčení, tak to nepůjde bez přidání některých slov, aby to v angličtině dávalo smysl.

Google překladač nabízí:Hard on the training ground.Easy on the battlefield.

Painful preparation and training makes for easy ultimate performance.

Na anglických stránkách s citáty jsou dokonce tři překlady:What is difficult in training will become easy in a battleTrain hard, fight easyA hard drill makes an easy battle

Já bych se držel zažitého přísloví: No pain, no gain.

More sweat on the training field, less blood on the battlefield.