Grafika vyšší třídy

Ahoj jaka gpu je aktuálně teď nejlepší pro nákup, z hlediska cena a výkon? Měl jsem zkušenosti s gtx 760,770,radeon 5870, trochu s gtx 960,dlouho jsem neměl stolní PC, uvažuji o sestavě na hry, chci tam dát klasiku Intel 4 jadrový herní cpu, ram, ssd, zdtoj 450 WNevím jaká grafika je teď nejvhodnější, anebo co by mělo dobrého přijít v budoucnu, dekuji

Odpovědi na otázku

Vyšší třída je třeba RTX2070 super, k tomu ideálně alespoň i5-9600K. Spíš napiš, kolik máš peněz, co chceš hrát a v jakém rozlišení a kvalitě. Jestli jdeš po ceně, tak jsou GTX1660/Ti, na FHD hraní to zatím stačí.

Trochu zaspal dobu. 4jádrový Intel CPU je dnes pro hry lowend. Takový průměr je nějaké to 6jádro, a pokud je člověk náročnější, případně počítá s PC na několik let, tak 8jader jistě využití najde.A ano, pořád se bavím o hrách. Všechny vámi jmenované grafiky jsou taky dnes někde mezi lowendem a nižší střední třídou. PS: Grafika vyšší třídy nikdy nebude dobrá v poměru cena/výkon. Jsou na nic vyšší marže. Nicméně pokud to mám brát tak, aby ta grafika za něco stála a vydržela pár let, tak ano, jak píše kolega nademnou, RTX 2070 (případně RTX 2070 super) je rozumná volba.

* na nich vyšší marže (vypadlo mě "h")