Grafika vs zdroj?

Dobrý den, chtěl bych koupit grafiku GTX 960 4GB OC windforce a chci se zeptat jestli bude kompatibilní s veškerými zdroji (ve zdrojích se nevyznám).+ bude kompatibilní s touto deskou? >http://www.fhsystem.cz/

Odpovědi na otázku

Tam ide hlavne o to, či to potiahne CPU, aby si nemal botteneck. Problém by nebol ani na PCIe 2.0 x16, hoci by bola o pár % pomalšia, ale to je reálne 2-4 FPS v nových hrách.

Mínus začo? veď je to pravda

Nemusí být kompatibilní se všemi (ani není). Stačí když bude s tím tvým tajným. Nechceš uvézt jeho přesný typ (je to ne něm napsané z boku)? A na desce celkem nezáleží. Spíš by bylo fajn, kdybys v ní měl X4 nebo nějaké A8/A10. Tedy nějaké 4jádro a ne dvoujádrovou sračku typu X2/A4/A6.Za kolik chceš tu grafiku kupovat? Už vyšly totiž nové grafiky, takže za původní cenu GTX 960 4GB (cca 6000,-) seženeš podstatně lepší grafiku.

siceAMDčkový ale čtyřjádro mám (s procesorem problém nemám) , zdroj model 450SX , výrobce nemůžu najít musel bych zdroj asi vyndat :D

+ nebudu jí kupovat za 6

http://img2.hyperinzerce.cz/x-cz/inz/11513/11513123-e... Takže nevyzpytatelný šmejdský Eurocase? Ten bych vyměnil určitě také. Sice by měl mít 1x6pin, který grafika potřebuje, ale já bych mu ji nesvěřil. Nové slušné 400-450W zdroje začínají na cca 1200,- (např. Corsair CX430) a reálně mají podstatně vyšší výkon než 450SX.Adekvátní cena nové GTX 960 4GB (vzhledem k výkonu) je hluboko pod 5k. Jetá se zárukou se dá sehnat pod 4k (i za 3,5k). Tak snad jsi někde v této oblasti.

sem v té oblasti , dokonce i se zárukou a je nepoužítá ještě v puvod. balení. O lepším zdroji sem uvažoval do budoucna.

O lepším zdroji rozhodně neuvažuj moc dlouho. Já bych ho vyměnil hned. Pokud se ti PC při zátěži vypne, tak rozhodně na nic nečekej.

Zdroj určitě vyměnit, abys pak nebrečel, že ti při nějakém "problému" vzal s sebou i desku a nedejbože něco dalšího. GTX 960 do 4000,- je u mě fér, cokoliv nad to je u mě zlodějna (hlavně poměrově cena 960 a cena nějaké nižší 1060 atd...). Mohl bys hlavně zjisti, že ti to celé pc v zátěži vezme 200W, což je u EC kolikrát strop :)

Pri AMD A10-7870K má Nvidia GTX 960 (bez OC) 15% bottleneck. Bolo by dobré, aby si napísal aký máš CPU.

http://www.fhsystem.cz/a ta 960 bude oc) počítač se mi vypnul snad jen jednou za ty 2 roky :D ale určitě nový zdroj pude.

Veľmi výrazný pokles FPS oproti maximu to nebude, možno tak 5 FPS v Doom 4 1080p oproti benchmarkom.

Ty jsi také bottleneck, co? Kde jsi vzal těch 15% a 2-4 fps u PCIE 2.0? Procesor se projeví podle hry. Tam, kde na CPU nezáleží, bude výkon stejný. Tam, kde ano, klidně i poloviční.Na 2.0 vs 3.0 pak vůbec nezáleží. Rozdíl ve výkonu je na hranici chyby měření, takže prakticky žádný. Údaj 2-4 fps je úplně o ničem. Je dost rozdíl, zda to myslíš u 300 fps nebo 30 fps. 300>296 (-4fps) je jen cca -1,3%, což nikoho nezajímá, ale 30>26 (-4fps) je už -13,3% a tedy dost.

Taky by mě zajímalo, kde Matěj nabral 15% bottleneck... to je poprvé v životě co slyším o tom, že se to dá nějak kvantifikovat obecně... obzvláště takhle napřesno v procentech... to mě fakt pobavilo. A hlavně teda z čeho je to počítané ? Z konjukce Marsu a Venuše ? Třeba Arma je náročná na cpu jak prase a tam je cpu bottleneck v podstatě neustále a beta Kingdom Come nemá u cpu nikdy dost, tam je pro 750ti bottleneck i i7-6950X :D