Grafika pro starý comp

Zdravím,
rád bych radu od někoho povolanějšího než jsem já (v podstatě tomu nerozumím . Mam starší sestavu (viz níže) a rád bych tam pořídíl grafiku. Nevím jestli by bylo lepší něco staršího (8800 GT atp.) nebo spíše novou (ati 4650 atp.). Jde o to že nechci dát víc jak 1000,-. PC je převížně pro běžnou práci, občas nějáké zpracovaní videa či starší hra (Stalker, Zaklínač).

Sestava:
OS: Win XP SP3
CPU: Intel Core2 Duo CPU E6750 2.66GHz
RAM: 2048MB
Deska: Asus P5K
Grafika: ATI Mobilitiy Radeon HD 3450

Díky!

Odpovědi na otázku

Jaky mas zdroj (vykon, stari). Starsi grafiky rady odchazeji, ale muzes mit stesti a vydrzi.

"ATI Mobilitiy Radeon HD 3450" - toto je poněkud zarážející...
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp... - PCIe ver. 1.x, takže až tak staré to není.

zdroj je Fortron 400W

Myslím, že ve Vašem případě je lhostejné, kterou z těch dvou grafik zvolíte. Záleží na tom, ke kterému výrobci máte větší sympatie. Vaše požadavky splní obě.

kup na aukru nvidia 9800

zase pokud výkonově jsou zhruba stejné dal bych přednost kartě nové se zárukou

Je mi líto, ale nejlevnější grafika za 1000,- stojí 1 a2/3 tisíce:
http://www.alza.cz/sapphire-hd-5670-d151124.htm...

Tedy pokud má být hodna názvu 3D akcelerátor.

Všechno, co stojí míň, je jen takové nějaké zobrazovadlo.

tak nová se dá sehnat třeba tohle:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp...
starší třeba na aukru seženu do 1000,-:
Nvidia GeForce 8800GTS

neposoudím jestli to je zobrazovadlo či ne, mě bude stačit pokud mi poslouží k uvedeným účelům

Ale já přece nemluvím o ničem jiném.

Za 1000,- seženeš 8800GTs klidně a za měsíc ji klidně zahodíš do koše - prostě už bude po smrti.

Nebo si kup jednu z uvedených grafik - mají asi 1/3 grafického výkonu ve srovnání s mnou uvedenou 5670.
Jistě najdeš kvantum nových grafik z 1000,- - buď s 64-bitovou paměťovou sběrnicí, která každý náznak výkonu spolehlivě zařízne, nebo s úžasně pomalými pamětmi DDR2, které se postarají o totéž.

Máš ale procesor, který by si s mnou uvedenou grafikou klidně poradil.
Tak toho využij, ne?

Ta grafika je navíc malá, skoro nic nežere, je tichá, vzhledem k ceně je neskutečně výkonná.

Ale kup si klidně laciný předražený šmejd.
Tvoje PC, tvoje penize, tvoje rozhodnutí...

ale já chápu že tebou navržená karta by byla mnohem lepší a že není zas o tolik dražší, jenže původně jsem chtěl investovat maximálně 500,- a ten 1000,- je opravdu maximální strop, bohužel víc nevyhrábnu ani ň. Comp mi tu leží bez karty nevyužitej takže abych čekal až našetřím není moc dobrý nápad. Právě že si uvědomuji rizika starých karet, chtěl jsem slyšet názor zda uvedené nové budou schopné aspoň trochu zvládat výkonem. Dík moc za reakce!

To že nemáte peníze nic neudělá stím že nikdo da 1000,- nevyrábí výkonější grafiku. Bračíte na špatném hrobě.

Aspoň tuhle:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp...

Je to převlečená 5670.

Má rychlé paměti GDDR5 na 4000 MHz, ale jádro podtaktované ze 775 MHz na 650 MHz.
V Catalystech si v klidu těch 775 MHz nastavíš a máš 5670.

Obvykle jde jádro nastavit tak 900 MHz.

Klidně si ji pak vezmeš do nového PC.

sakra ty máš ale přesvědčovací schopnosti, neživíš se tím? bohužel vážně ty prachy navíc nemám . Navíc nebyl by problém u týhle sestavy s DDR5?

Nemám, když to nebereš...

Vlastní paměť karty a nainstalovaná operační paměť počítače nemají žádnou přímou vzájemnou souvislost.

To by přece ani GK s pamětmi GDDR5 nikdo používat nemohl.

DDR5 paměti pro PC přece zatím na trhu nejsou...

jenže neberu proto že nemůžu ne proto že bych nechtěl
myslej jsem samozřejmě GDDR ne DDR

To je zas tak...

já koupill 8800GT a za 3 měsíce odešla. Artefakty. Jestli ji chceš tak za 1000 je tvoje.

dík za nabídku, myslím že vadných karet tu mám dost, další nejspíš nevyužiju.

Takže pokud to chápu je doporučeno jít raději do nové karty i když výkonostně na tom bude hůř. V tom případě asi vyberu některou HD 4550. Doufám, že mi pár straších věcí utáhne.

Asi byste si mel uvedomit, ze pokud ma mit nova GK vykon aspon o neco vyssi nez ma stavajici HD3450, bude to neco stat. A 1000Kc opravdu ne. Vicemene se chystate zbytecne vyhodit tisicovku... :o(

Ta HD3450 tam je jen půjčená, nemám žádnou grafiku takže koupit něco musím. I tak doufám, že nové karty jsou přeci jen krapek výkonější.

Loni jsem si koupil do staršího PC ATI 4650 za 1600- asi. Plná spokojenost. taky jsem nechtěl kupovat nic drahého, na PC hlavně pracuji (offce a hlavně fotky - RAW), ale občas jsem si chtěl zahrát, hlavně starší a méně náročné hry - především právě Stalker - Shadow of Chernobyl. Ten jede na plné detaily, co to jen dá, naprosto plynule, rozlišení - 1680*1050. I další hry jsou v poho - Pro Evolution Soccer 2011, Tomb Raider Underworld...myslím, že něco takového by ti taky asi stačilo. Tady ji máš - novou, se zárukou za necelou tisícovku. Sice mám Saphire, která je nádherně tichounká (má AC chladič, vůbec o ní nevím), ale co jsem slyšel, PowerColor jsou taky tiché : http://pc.itek.cz/pci-express-amd-ati-hd-46... ... .

Dík moc, to jsem potřeboval slyšet, že na tom rozjedu tyhle starší tituly. Zas úplně bez her bych nerad. Mám rozlišení 1280x1024 tak doufám problém nebude . Teď už jen uvažuju jestli 4650 nebo 5450. Cenově vychází nastejno. A samozřejmě jestli se vyplatí 1GB, 128bit sběrnice, DDR3 .... mám dojem že rozdíl ve výkonu je zanedbatelný. Pokud se pletu opravte mne.

Uf, grafiky vůbec nejsou můj obor,tuhle mi tu tehdy poradili zdejší odobornícui (a dobře)...ale vím určitě, že šířku sběrnice NE! 64 bit, rozhodně těch 128. DDR3 myslím taky jsou síctit, aspoň tehdy mi to snad proto doporučovali...osobně bych vza tu 4650...za ty prachy..zkus ještě pohledat, jestli někdo nemá provedení od Saphire...ta absolutní bezhlučnost za to stojí...ale zase záleží na tom, jak máš tichý zbytek PC, já na to hodně trpím, většina lidí to kašle...a jak říkám, co jsem slyšel, ty PowerColor jsou prý taky ok...

Hm, já mám dokonce jen 512 MB verzi, jsem si říkal, že 1 GB tam nemám určitě..takže si polepšíš oproti mě, to bych osobně docela bral, dvojnásobek paměti . Jinak na tom shopu mají i Saphire, ale ne s tím chladičem, co tam mám já...bral bych tu, na kterou jsem tu hodil odkaz...ale počkej, třeba mě někdo z místních opraví. Ale na ty účely, které jsi psal...