Grafika pro rozlišení 5120 ×1440

Dobrý den,chystám se zakoupit monitor s rozlišením 5120 × 1440, poměr stran 32:9. Monitor hodlám používat pro kancelářskou práci, nikoli pro hraní her. Před koupí monitoru bych rád věděl, jakou vhodnou grafickou kartu je třeba mít v PC, aby se plně využilo rozlišení monitoru?Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Podle mě tohle rozlišení umí drtivá většina gpu z posledních několika let. Takže spíš jde o rozpočet a užití... Jedna věc je to zobrazit, druhá třeba v tom dělat v PS ,Cadu, atd.. Ono "kancelářská práce" je nicneříkající pojem.. pokud to je jen outlook a word, tak stačí skoro jakákoliv...

Když se podíváš na nejlevnější Nvidii GT 1030, najdeš tam toto:"7680x4320 at 60 Hz RGB 8-bit with dual DisplayPort 1.4 connectors or 7680x4320 at 60 Hz YUV420 8-bit with one DisplayPort 1.4 connector."https://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/gef... U AMD se mi to hůř hledá, ale bude to +-stejné. Takže dnes asi nekoupíš nic, co by to nedalo. Tedy pokud nebudeš hledat ležáky z počátku desetiletí typu HD 6450, které se z nějakého nepochopitelného důvodu stále prodávají.

Nic extra pokud na tom nebudeš hrát hry tak to zvládně rozjet i interní grafika v procesoru