Grafika (PCI-E 16x) na PCI-E 8x?

Dobrý den,zjistil jsem že moje deska nemá PCI-E 16x, ale jen 8x (necelý port ale více než ten malý)...Chci se zeptat, zda v tomto portu bude funkční grafika s 16x (asi nepojede na max.)

Odpovědi na otázku

1. aká doska?2. aká GK?3. vo všeobecnosti nerieš porty, alebo skôr verzie. Ak nejde o GTX 1080 Ti a x8 avšak v revizii 2.0 a elektricky x4, je to jedno. Nemáš tam aj x16 port? Do x8 to vojde ak vyrežeš zadnú "stenu" portu, ale neviem či si extra šikovný a máš na to náradie

A máš vůbec desku, která podporuje SLI/Crossfire? Protože takovéhle sloty u desky co to umí je více než zvláštní. V tom případě mi přijde zcela zbytečné tam tu druhou grafiku dávat. Teda pokud to nemáš na těžení "něco"coinů kdy ty grafiky spolu komunikovat nemusí a vlastně jim ani nevadí že jsou připojené do pomalého slotu.

Nemá náhodou dosku s integrovaným CPU, kde je len x8 slot?