Grafika k PC

Zdravím,během šesti let mi odešla už třetí GK. Je to normální? První jsem reklamoval tak jsem dostal novou, ale ta taky odešla. MSI R9 270X. Potom jsem koupil starší MSI GTX 770. Před pár dny taky odešla. Win píše chybu 43. Po reinstalu win jede ale jsou rozházené pixely a barvy. Po nainstalování ovladače nenajede. Takže koupit novou. Asi bude stačit nějakou kolem 4-5tis. Myslel jsem GTX1650 nebo Radeon RX570 nebo RX5500. Utáhne to můj starý počítač? Intel i5 4670 3,4Ghz; DDR3 8Gb; Gigabyte Z87-HD3; Seasonic SSP-550RT 550W.

Odpovědi na otázku

Úplně normální to není, ale byly to staré grafiky, takže možné je všechno. Ano, GTX 1650 nebo RX5500 utáhne v pohodě, RX570 bych ale určitě nebral, tak je starý krám.

Ano "utáhne". Já bych tam dal GTX 1660 Super. Ale bohužel moc nejsou a jsou nad tvůj rozpočet. Mrkni se po GTX 1650 Super, snad ji někde najdeš. Určitě nekupuj GTX 1650 s GDDR5 ani starou RX 570 (leda jetou za dvojku ideálně v záruce). RX 5500 je také fajn volba.Jinak 1650 je hned ve 3 verzích, tak pozor na to. Tady je máš všechny i s RX 5500:https://www.youtube.com/watch

Třeba máš jen špatně instalované ovladače. https://support.microsoft.com/cs-cz/windows/odstran%C4%...

Zkoušel jsem i starší ovladače. A nic. Prostě zničehonic přestala jet. Když ji strčím do jiného PC tak jede, ale je vidět že to nějak problikává a občas přeskočí pixely na jinou barvu. Když odešla tak jsem přemýšlel o 1660 abych měl něco lepšího pro budoucí upgrade PC, ale bohužel nejsou skladem. Momentálně jedu na IGK na Intelu. Jen doufám, že ta 1650 bude výkonnější než GTX770. Ať nejdu s výkonem dolů

Těchto 5 kousků je aktuálně na prodejně v Příbrami:https://www.czc.cz/graficke-karty/produkty

Doporučuji vyzkoušet jiný zdroj, ten bývá často zdrojem problémů pro grafiku.