» Poradna » Notebooky

Grafika AMD problém

Zdravím, mám problém s grafikou v ntb HP 15 (15-af105nc) ( https://www.czc.cz/hp-15-15-af105nc-cervena/... ) AMD mi aktualizoval drivery grafiky na verzi Radeon Software Version 16.3.2 a od té doby se mi sekají běžné úkony i načítání webových stránek youtube videa ale po odinstalaci vše funguje ale sekají se hry. Nevěděl by někdo co s tím ? Díky za případné odpovědi.

Odpovědi na otázku

amd.com/drivers,stahni tu autodetect utilitu,používej Catalysty a neaktualizuj. Mám podobný Pavilion a jsou strašné problémy s drivery kvůli APU. U notebooku který nemá nic jako GTX 960m nemají novější drivery cenu.

Á tazatel rád žije na hranici a zkouší co nejexotičtější komponenty, tentokrát padla karta na přímotop jak ze sovětské éry od AMD s APU, dedikovanou grafiku taktéž od AMD a ještě v mobilní verzi s výkonem snad horším než integrovaná APU! Gratulujeme, právě jste si přidělal 99 problémů navíc a žádný by se vám nepřihodil, pokud byste si koupil normální kombinaci HW. Divím se, že tenhle notes ještě nemá defaultně předinstalovanou linuxovou distribuci, tam AMD šlape jako "švýcarské hodinky" :D. Proč si také kupovat něco co netopí, nemá spotřebu jako sovětská lokomotiva a výkon jak ruční šlehač když tu jsou tak skvělé mobilní verze od AMD, no nekupto Ferdo!Teď nezbývá než popřát hodně zdaru, soudruhu.PS: Přeinstaluj ovladače, vypni v BIOSU integrovanou grafiku ať nedělá neplechu.

Tohle nepovažuji za smysluplnou odpověď, omlouvám se ale hold nepatřím do té vrstvy že si můžu dovolit NTB za 20 a víš. PS: Jako student si na to musím vydělat sám tak hold se mi sovětské věci asi líbí.Jinak děkuji za čas strávený psaním tohoto nesmyslu.

Tady nikdo neřeší cenu, jestli jste si nevšiml. Jinými slovy chcete říct, že za stejnou cenu neexistuje alternativa, v podobě intelu? Za stejnou cenu jste mohl mít notebook s intelem, kde byste neřešil tyto problémy, jelikož mají narozdíl od AMD ovladače vychytané a optimalizované. Ano, nebyl by to žádný trhač asfaltu, ale výkonově by na tom byl stejně lépe než tento, spotřebou a teplotami taky...nechápu proto tento výběr...ale jak říkám, každý sám svého štěstí strůjce...proto držím palce, budete je potřebovat.

Radeon 16.3.2 je ovladač AHCI ..tenhle ovladač se instaluje ručně přes správce zařízení - řadiče IDE/ATA A nejlépe je to provést tak, že se odinstalačním prográmkem od AMD(je k dispozici ke stažení na webu AMD) odinstaluje veškerý SW ovladačů grafiky. Poté je zapotřebí stáhnout: 1. - ovladač CCC, Catalyst 2. - ovladač sata, ahci To se provádí přes autodetect utility, kdy tahle utilitka v základě nabídne ke stažení jen samotný Catalyst .. a v tom samém okně je ještě malá poznámka o tom, že je k dispozici další balíček ovladačů, který není obsahem této nabídky k ovladači Catalyst ke stažení a je tam aktivní odkaz na web, kde je možné vybrat příslušný balíček ovladačů SATA/AHCI ke stažení a tímto ovladačem je zapotřebí instalaci ovladačů začít.. a to přes správce zařízení, záložka "řadiče IDE/ATA - označit standardní ovladač AHCI, klepnout na aktualizovat a vybrat ovladač z počítače.. načež pak označit vyextrahovaný ovladač Sata/Ahci ---- vyextrahovaný stažený ovladač pomocí 7z. Zde je kapánek problém s horlivostí W10 a jeho aktivním samovolným instalováním chybějících ovladačů - tedy před touto akcí by bylo dobré vypnout připojení k netu. Pokud se opětovně systém snažil automaticky ovladač grafiky nainstalovat, pak je zapotřebí net vypnout, opětovně vše odinstalovat a začít znovu. Po nainstalování tohoto ovladače provést restart systému.. No a potom by měla přijít na řadu instalace ovladače Catalystu klasickým způsobem klepnutím na stažený ovladač z autodetekce, toho základního ovladače. Jinak tento ovladač je po odsouhlasení ke stažení v adresáři: Users/jméno uživatele/AppData/Local/Temp - zde by měl být ten stažený ovladač grafiky AMD.. Ke složce je možno dostat se zobrazením skrytých a systémových souborů.. Odtud stažený ovladač zkopírovat třeba do složky: Stažené a odtud jej nainstalovat a potom jej případně i uložit do extra složky a třeba Ukázat celý příspěvek