Grafika a monitor - DVI

Ahoj. Odešla mi grafická karta. Přesně: VGA GIGABYTE GTX460 jGB DDR5. Už bylo osm let stará. Dejme tomu. Koupil jsem si tedy za nějakých 3500,- novou. MSI NVIDIA GTX 1050 2GT OCV1, 2GB GDDR5. Ted mi jde o připojení. Předtím jsem to měl takto:Monitor má jenom HDMI a klasický D-sub. Takže modrá koncovka v monitoru a druhá modrá koncovka plus redukce na DVI v grafické kartě. Chtěl jsem uděla to samé, ale zjistil jsem, že na té nové kartě je také DVI, ale jiný typ. Tuším DVI-D. Takže tam chybí takové ty čtyři kolíky. Starou redukci nelze použít. Existuje tedy i nějaká redukce i na tento "novější" typ DVI? Kámoš mě vyděsil, že si kvůli tomu musel kupovat i novej monitor! To snad nemyslí vážně? A v obchodě mě na to taky neupozornili a to jsem se ptal. A když jsem zkusil propojit grafiku s monitorem přes HDMI, tak to jde, ale jakákoli trochu náročnější hra, která předtím šlapala jak hodinky ted s tou novou kartou nejde nebo se seká jak prase. děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Rozhraní s tím nemá nic společného.Buď nemáš v pořádku instalované ovladače a nebo je nová karta nevýkonná.Toť vše.

"redukce" neexituje z digitálnímu signálu dodávaného kartou nerozumí monitor. Vy potřebujete adaptér, který umí z digitálního signálu udělat analogový, ty se samozřejmě prodávají, je třeba počítat s tím že je to aktivní prvek, který může mít vliv na výslednou kvalitu, latenci a hlavně kompatibilitu, například že grafická karta nepozná váš monitor.

S HDMI to musí normálně fungovat, takže tam máš nějakou chybu. Je nesmysl používat nějakou redukci, když máš na grafice i monitoru HDMI.

já z toho vydedukoval že připojuje dva monitory, nebo chce z nějakého důvodu užít VGA kabel, neřeším proč, ale řešení existuje v tom adaptéru

Aha, tak to nevim, musel by to líp vysvětlit.

Ano. HDMI používám na propojení počítače s televizí. A tím, že ho musím použít na klasický monitor, tak jsem v pytli a televizi nepropojím. Ovšem grafika disponuje pro mne zatím neznámým konektorem Displayport. Myslíte, že můžu použít kabel displayport (do grafiky a HDMI do televize a bude to fungovat?

Ani, DP i HDMI jsou digitální signály a jde je propojit vhodnou redukcí/kabelem.

Jo a sekání ve hrách jsem opravdu odstranil přeinstalováním ovladačů. Takže ted už jen to propojení vyřešit

Pokud potřebuješ připojit LCD s HDMI a TV s HDMI zároveň, kup tohle pro monitor a je to:https://www.czc.cz/gembird-hdmi-dvi-1-8m-m-m... Na prehistorické VGA se z výšky vyser. To mělo smysl naposledy u CRT monitorů, u LCD je naprostý nesmysl ho používat.

No to jo. Ale ten monitor není starej ani 4 roky. Tak proč tam to blbé VGA vůbec je sakra....

To že tam je VGA vstup ti přece nijak nevadí, nemusíš ho použít :D Použij prostě HDMI vstup s kabelem z display portu.

Mimochodem, i dnes se pořád dají koupit monitory 19", které mají pouze VGA vstup a nic jiného :)

Pokud jsem to správně pochopil, tak grafika má HDMI a DP. Monitor má HDMI a D-sub. TV připojujete přes HDMI, pro monitor zbývá DP. Redukce DP do HDMI je asi za 200.- Kč na Alze.

Ne, grafika má i DVI, takže nejlevnější řešení je DVI - HDMI kabel, na který jsem odkazoval nahoře. Převodník z DP jde také použít, ale je zbytečně dražší.

Televizi nechat na HDMI, monitor připojit přes kabel DisplayPort => HDMI - třeba tento https://www.alza.cz/premiumcord-displayport-h... . A je to.

Takže si to shrňme: Monitor má: HDMI + D-Sub (analog). NOVÁ karta má : HDMI, Display port (podobný HDMI !) + DVI. Redukce z D-Sub (analog) monitoru na DVI novější karty již nelze použít (to jsou ty "chybějící kolíky - zdířky) KABEL z DVI na HDMI existuje, ale proč to dělat, když máš HDMI na kartě i na monitoru. Tvůj problém bude asi jinde. Neuvedl jsi konfiguraci PC, tj. typ-model desky, MEM, procesor, zdroj. (příp. OS)

DVI - HDMI kabel jednoduše proto, že v HDMI už má zapojenou TV. Proto se pokoušel připojit monitor přes VGA.

Tak to funguje. Grafika - monitor - přes HDMI-HDMI. Grafika - televize přes DisplayPort a HDMI a vše funguje. Díky. Takže jediné co jsem nevěděl (i v Alze), že jde propojit počítač s televizí přes ten DisplayPort.DVI je tedy na prd....díky

Signál v DVI je kompatibilní s HDMI. Kdybys tedy neignoroval, co jsem psal, vyšlo by tě to i levněji. Ale co, hlavně že to funguje. Jen věta "DVI je tedy na prd." je naprostý blábol.