Grafický výstup

Sestavuji si nový komp,ale zatím čekám na lepší cenu grafických karet.Ale zatím bych si komp rád postavil i bez ní a dodal ji později.Chci procesor Intel 8600K, který má integrovanou grafiku Intel UHD 630.Snad nepíšu nějaký nesmysl, ale jestli tomu dobře rozumím, tak pak stačízapojit kabel do výstupu na desce a můžu takhle fungovat, alespoň co se týčepráce na PC. Na hry to asi moc nebude...

Odpovědi na otázku

Samozřejmě, že ano. jenom nezapomenout na drivery...

Samozřejmě, že to půjde, nebo že to bude i na hry ?Kdyby to pro mě bylo samozřejmé, tak se neptám...

Zkus se podívat na YT na "UHD 630 games":https://www.youtube.com/watch

Ďakujeme za oznam

Cože ? To si asi reagoval na špatné vlákno, ne ?

Otázku nevidím

nebudeš první ani poslední, kdo bude na desktopu fungovat na grafice Intel. Sám na ní funguju taky.

Tak hlavně, že to alespoň provizorně jde...

pro lidi co nehrajou hry to ani nemusí být provizorium. S ohledem na fakt, že nepoužívám žádný SW co by využíval GPU akceleraci či výpočty, tak dedikovanou grafiku nepotřebuju ani na práci s fotkama či střih videa.

Tak jo, super. Díky za reakci.

Na hry opravdu moc ne, je to jen "zobrazovadlo windows".

Ja si prave myslim...Uz zdravym selskym rozumem, kdyz se podivas na velikosta prikon grafickych karet versus kodek v cpu.

UHD 630 stačí na 99% věcí na PC. V tom jednom procentu jsou hry, a software, který využívá více videopaměti grafiky a třeba CUDA, nebo tak...). Takže normální internet, office, filmy, facebook, velmi jednoduché hry (solitare, atd., dokonce to rozhýbe hratelně LoL, nebo Dotu), základní úpravy fotek a videa, atd..... To vše jde dnes dělat na integrované grafice. Takže lze dělat prakticky vše. Jen až budete chtít hrát moderní hry, tak dokoupíte grafiku a přepojíte na ní monitor.S tím se nabízí otázka. Co máte nyní za monitor? Jaké má vstupy? pokud je to nějaký starý VGA, tak nové herní grafiky už ho neumí. Umí jen DVI-D, HDMI, Displayport. Výstupy na desce a grafice, si musíte ohlídat, aby to sedělo se vstupem na monitoru. To je celé. Takže podle toho musíte vybrat desku, aby to nyní fungovalo.Dám hypotetický příklad. Řekněme, že máte 4K monitor. Pak vás musí zajímat desky které mají displayport (herní grafiky ho mají všechny). Jinak by to rozlišení nemuselo jít provozovat.Nebo máte monitor jen s VGA. Lze sehnat desku, která VGA má, ale už ne herní grafiku, která ho má. Takže pak při přidání herní grafiky nastane problém.

Monitor budu kupovat nový. Mám vyhlídnutý LG 24MP59G - LED monitor 24".Až pak koupím i novou grafiku, tak počítač budu využívat časově přibližně stejněna třetiny: filmy/hry/internet a práce na pc.Takže mi jde o kompromis, abych neměl zkreslené barvy u filmů a zároveň měl nízkou odezvu u her, proto jsem vybral IPS panel. TN panel nechci kvůli barevnému podání a pozorovacím úhlům. Každopádně se nebráním radě na nějaký konkurenční monitor.

Je to v pohode, aj s hrami. Ide na tom warthunder na nízke detaily, len treba v biose prideliť viac pamäte grafike.

Tak to je super, technika jde dopředu.

Technika i hry. Kdysi ani žádné "herní" grafiky nebyly, grafické karty byly opravdu jen zobrazovadla. Pak se objevily knihovny OpenGL a DirectX, jejichž kód běžel na grafické kartě (ale šlo to i softwarově na CPU, ale bylo to pomalejší), a s tím se zvýšila i potřeba her...až do dnes, kdy jsou (herní) grafické karty v podstatě spolu se srdcem počítače takové druhé výkonné výpočetní moduly. A s tím ruku v ruce roste náročnost her. A v tom mezidobí bývaly i grafické karty integrované na základní desce na méně náročné věci, podobně jako jsou dnes integrované v CPU. Ale ani tehdy na té desce, ani dnes v CPU nebyly a nejsou ty grafické karty až tak "nevýkonné", také cosi uměly a umí. Ono to jde ruku v ruce - vývoj HW i vývoj SW.

No i nějaké nenáročné hry na tom půjdou. Pokud nejsi vyloženě pařmen, který hraje nové náročně hry, tak není problém na tom na občasné odreagování si nějakou jednodušší (starší) obyčejnou hru pustit.

Kvůli tomu právě kupuju nový komp. Na noťasu si Kingdome Come: Deliverence nebo Far Cry 5 nezahrajua to mi přijde líto. Každopádně na grafiku počkám klidně měsíc, snadbudou konečně levnější.