» Poradna » Ostatní

Graficky tablet s displayem

Ahoj, Rada bych sehnala graficky tablet, na kterem uz rovnou vidim, co kreslim. Jde o lepsi ilustrace primo na fotky + navrhy tetovani. Totalne mi vyhovuje Adobe ilustrator. A jelikoz se v tom prd vyznam, ani nevim, co bych vlvvyzadova vlastne vyzadovala. Cena do sedmi tisic dejme tomu? Pokud nekdo poradi, budu rada. Diky.

Odpovědi na otázku

Grafické tablety s displejem se cenově bohužel pohybujou mnohem výš, kolem až 20 tisíc.Nejznámější je značka Wacom.A konkrétně model Wacom Cintiq HD má displej, ale stojí jak již zmíněno kolem 20 tisíc Kč.

Diky za odpoved, co tento?http://www.huiontablet.cz/produkt/detail/huion-gt-190s vychazi na nejakych 14000..

Budete muset počkat na nějakého odborníka, já se tímhle tématem zabíral poslední 2 týdny protože k objednanému notebooku za 28 tisíc dostanu grafický tablet za 1600 Kč zdarma. Tak jsem si trochu zjišťoval a narazil jsem na informace o tabletech s displejem. (Z toho co jsem vykoukal tak vypadá že nebude k zahození )Jinak přeji hezký večer a doufám že se dočkáte odpovědi.

i tak moc dekuji za prispevek, Vas cas i ochotu :) pekny zbytek vecera

Displej TFT nebude asi to pravé ořechové, rozlišení 1440 na 900 px také není žádný zázrak. Samozřejmě, nízká cena se někde projevit musí. Takový tablet bych před koupí chtěl pořádně vyzkoušet - ač relativně levný tak 14K není pro každého zanedbatelná suma.

Nemáš šanci. Ledaže by ses uskrovnila a sehnala například z druhé ruky Samsung Galaxy Note 10.1, což je 10palcový tablet s perem Wacom, ale s Androidem, takže sorry, Illustrator asi nebude.

To jsem myslela jako inspiraci, nikdy jsem nezkusila nic jineho, tak jsem tim myslela "neco podobneho jako.." ani tak nejde o ty penize, to byla asi fakt strela do prazdna, ja si klidne pridam, vic mi jde o to, abych nevyhodila 20K+ za neco, co se u me treba neuchyti, na ten tablet kouknu, dekuju.

tak si pro začátek kup normální tablet, jako třeba:https://www.czc.cz/wacom-intuos-draw-pen-s-m... většina grafiků (až na vyloženě profi špičku) pracuje s takovýmhle typem tabletu.

jinak podle mne je jen otázkou zvyku naučit se pracovat stylem že nekoukáš na ruku se kterou kreslíš perem a kresba se objevuje na monitoru.Mám jeden ze základních tabletů Wacom připojený k PC/notesu a normálně takhle retušuju fotky, nebo dělám montáže. Tablet stál tehdy něco kolem 2 tisíc.

A co se tyce rozmeru? Dejme tomu, A5 horsi, nez A4? predpokladam, ze vetsi = pohodlnější

já mám aktivní plochu 147 x 92 mm a vystačím si. Ale mám to na hobby věci.