Grafický adaptér, který mizí!!!

Dobrý večer,mám problém s grafickým adaptérem, jak už píši v nadpisu. Pro radu jsem si přišel před pár dny, ale nic moc jsem nedostal. Takže vás uvedu do situace....Mám notebook Lenovo M5400.... Jednou za čas se prostě Nvidia geforce m740 sbalí a jde si někam do ****** na výlet a zůstane mi jen sdílená grafika a nejde mi spustit pár programů. Doposud jsem to řešil obnovou do továrních dat a všelijakejma možnýma instalacema ovladačů, které si ani už nepamatuju, ale to už mě přestavá bavit. Když to dám do továtních tak Nvidia tam je... pár hodin i dní vydrží a pak se najednou ztratí, zkusím nějaký aktualizace, zase chvíli drží a pak se najednou ztratí a tak si mizí od aktualizace z windows 8 do windows 10 a obnovy do továrních dat... Někdy se povede, že drží déle a neodchází do neviditelna, ale každou chvíli jsem v modré obrazovce video_tdr_failure nebo tím druhým zmetkem, co tam skáče.Na radu - zkus aktualizovat ovladače - odpovídám, ovladače grafiky byli nejnovější, co jsou!Proto prosím někoho, aby mi s tím pomohl a nějak laicky mi to vysvětlil. Dělám ve zdravotnictví a tomuto odvětví rozumím jako koza náklaďáku, proto se obracím právě sem.Moc by mi pomohlo s tím něco vymyslet, servis tohoto notebooku je v Něměcku, takže bych ho dlouho neměl doma.Díky moc a přeji pěkný zbytek večera

Odpovědi na otázku

Máš W 10? Máš! Tak co se divíš? Mrkvosoft nejlépe ví, jaké drivery tvoje grafika potřebuje. Že s nimi nefunguje je pro W 10 naprosto nepodstatná prkotina.

To je argument idiota. Koukám, že si nedáš pokoj co. Holt, desítky podle tebe můžou dneska za všechno. I za ty přivandrovalce.

Za všechno múžou chytráci, kteří pro W8 "zadarmo" zahodili fungující sedmičky. Bez vás hrabošu by jeli sedmy dál a ms by si nedovolil natláčet mobilní nedodělky široké veřejnosti, která ještě neměla do činění s PC technikou

Takže kvůli vám bychom měli ideálně všichni používat XPčka, koukám. Osm jedničky byly super systém, desítky po odladění pár nedostatků budou taky v pohodě. Idiot krajkonoš ten systém nikdy neviděl, protože se bojí, že by věděli, co všechno ukradl a jakou GPU má v tom ntb za 150 táců!

no což tak ji nech cvili ne si odpočinout a zajit na pivko:))ne heled jak tu zaznělo zkus win 7 win 8,1 pak win 10 a nahrat whgl certifikovane ovladače,jinak je take možnost že ta grafika je v haaa.aj.zlu a jestli si na notebooku hral hry tak bych se ani nedivil žadny notebook neni nahry,topí to nema kam utect teplo

Microsoft (stejně jako ty) si myslí, že nejlepší ovladač se pozná podle data vydání, což je blbost, jelikož ovladače nejsou rohlíky. Proto ti tam aktivně vždycky po nějaké době nacpe svůj, generický. Který je sice novoučký, ale na rozdíl od toho originálního staršího řádně nefunguje.. Takže u ovladačů "čím novější, tím víc adidas" neplatí... Je třeba mít nainstalovaný originální ovladač vyvinutý výrobcem pro dané konkrétní zařízení (datum vydání nehraje roli, zásadní je funkčnost). Ne nějakou sice novou, ale nefunkční náhražku. Pro grafiku to platí dvojnásob. Doufám, že jsem to vysvětlil srozumitelně i pro laika. A jak z toho ven? Je třeba zabránit, aby tam MS ten svůj generický ovladač nacpal. Postupuj podle: http://www.howtogeek.com/223864/how-to-uninstall-a... V podstatě zakážeš aby se ovladač aktualizoval:http://www.howtogeek.com/191405/should-you-use-the... a zamezíš aktualizaci ovladačů prostřednictvím Windows update (nainstaluješ KB3073930 a nastavíš) https://support.microsoft.com/en-us/kb/3073930----------------------------------------------Ještě závěrem - pokud se ti to všechno jeví příliš krkolomné, pak věz, že tohle je "vymoženost" W10, nejlepšího systému všech dob. Uživatelé starších Win. tyto starosti nemají. Tím, že sis vybral W10 jsi nucen toto podstupovat...

Mnel jsem podobnej problem po odistalovani os a novu naistalovani a zakazani update a pote naistalovani novejch ovladacu a az po te sprovozneni update bylo vse ok,tazateli bych doporucil udelat klon jednotky se systemem na usb hardisk pote stahnout nove ovladace dat je na flashdisk udelat format C nainstalovat system bez internetu naistalovat ovladace udelt restqrt a az pak nechat update to co umi,me to pomohlo u noteboku a kdyz to petva tak das zpet ten klon jeenotky a budes mit zpet vse co si mnel pred formatem a instalaci

Bohužel díky OS nejsi pánem OS. Když se MS nebude líbít fungující ovladač, systém ti stáhne jebku na pozadí a celé ti to rozhází. Proč si u verze Pro proboha nemohu vybrat co chci instalovat jako na 7? Desítky mám na notebooku, a říkám zlaté sedmičky. Desítky potřebuji tak rok 2-3 vývoje pořád a pak to snad bude Windows 11