» Poradna » Programy

Grafické problémy v Mandriva Linux 2006

Dobrý den! Mám jeden problém, tak ho zde chci konzultovat. V Madriva Linux 20006 mám problém s korektním zobrazením pracovního prostředí, tím myšleno na 24bit to běží s rozkladem barev na tmavších plochach do růžového odstínu, v 16bit režimu tento problém není, avšak se v obou režimech objevují svislé čáry v různých počtech. Ovladač jsem zkusil nainstalovat ze stránek výrobce, avšak bez úspěchu. Musím podotknout, že ve vezri Mandrake Linux 10.1 nebyl. Mandriva 2006 byla nainstalována na čistý HDD.Tento problém je s GK ATI Randeon 9000 PRO a LCD LG 1730BPS: v Linuxu jsem totální začátečník

Odpovědi na otázku

Nemas pro LCD nastavenou prilis vysokou obnovovaci frekvenci ?

nastavení vykazuje 60 hz (ikona na ploše pro nastavení pracovního prostředí) a nastavení GK je 70 hz, takže tak ani tak ve frekvenic problém. Běžně pod WIN XP používám 75 hz

V erratech Mandrivy je napsano, ze 2006 pouziva novy Xorg 6.9, pro ktery jeste nejsou oficialni bezproblemove ovladace. Nejsem si jisty, ale je to myslim den nebo dva, kdy je ATI vydala, zkus to zcheckout.

Díky za radu, určo vyzkouším. Na stránkách ATI.com jsem zatím nenašel, hledal jsem mimo ale z těch odkazů nic moc nějak. Uvidíme jaká bude změna, zítra dávám novou GK, tak třebas to sedne:))

to mas pravdu, problem je s ati i nvidia.ja mam verzi 2005 limited edition a pohoda, predchozi verze taky.nezbyva nez cekat na bezproblemove ovladace nebo zmenit distribuci/verzi distribuce.