Grafické karty

Ahoj, nemohu nikde najít jednotlivé řady grafických karet u výrobců. Jedná se mi o:MSI, ASUS a GIGABYTE. Prosím o seřazení od nejlepší, po nejslabší. Díky, Dědek 2

Odpovědi na otázku

Co to je za nesmysly?

Nikdo ti tu nebude seřazovat tisíce karet. Napiš přesně, co hledáš. Určitě nepotřebuješ znát všechny, protože jistě nemáš neomezený rozpočet.

Jsi upad, ne? To je statistika na hodiny práce... Když se nudíš, udělej si to sám. Najdi si benchmarky a můžeš tvořit tabulku. Nebo jestli si představuješ, že se dá jednoduše poskládat jen ty 3 výrobce, který z nich je nejlepší, tak nedá.

Asi jsem se špatně vyjádřil. Myslím tím: např. ASUS - Rog Strix, Dual, TUF, apod. MSI - Gaming, Duke, Armor. V jednotlivých firmách je cca 5 - 7 řad. Jedna se mi o seřazení od nejlepší do nejhorší řady. Nechci jednotlivé karty. Díky, Dědek 2

najdi si odporucane ceny a zbadas. Riesis uplnu kravinu.

Ani to ti nikdo vypisovat nebude. To chceš po někom, aby za tebe vyloženě dělal úřednickou práci. Takže si na to někoho zaplať a nebo použij vlastní rozum. Pokud jeden výrobce má více řád karet se stejným GPU a pamětí, tak většinou bude lepší ta dražší. Ale upřímně nechápu, co řešíš.

Asi jsem se špatně vyjádřil. Myslím tím: např. ASUS - Rog Strix, Dual, TUF, apod. MSI - Gaming, Duke, Armor. V jednotlivých firmách je cca 5 - 7 řad. Jedna se mi o seřazení od nejlepší do nejhorší řady. Nechci jednotlivé karty. Díky, Dědek 2

Ono to většinou poznáš už na první pohled. Ty nejlepší mívají i nejvíc líbivý vzhled a bývají větší, protože mají větší (=účinnější) chladiče, zatímco ty základní vzhled moc neřeší a chladič je tam jen základní. Takže např u Asusu je špička Rog Strix, TUF je něco uprostřed, Dual je to obyčejnější. U MSI je top Gaming. Armor je levnější verze. Gigabyte AORUS. atd. Neřeš názvy, mrkni se na recenze. Tam máš popsáno, zda ta karta má nějaké nedostatky nebo ne. Často příplatek za vyšší edici nic moc extra navíc nepřinese, takže pokud se levnější verze nepřehřívá nebo zbytečně nehučí, tak není moc důvod lepší kupovat. Ale aktuálně to je spíš o tom, co vůbec seženeš, aniž by na to byla potřeba hypotéka.

Protoze se pri prohlizeni skladovych zasob v eshopech nemuzes rozhodnout kterou a od jakeho vyrobce koupit ze?

presne. V minulosti tu padlo viac krat "nekupuj ventus, huci". Teraz keby boli skladom, tak by sa pisalo "ber vsetkymi desiatimi". Tato tema ma zmysel, keby pisal diplomovku o grafikach, pre bezneho BFU zmysel nema.

Asi tak. Namátkou na czc je teď skladem 12, slovy dvanáct, typů herních grafik v cenovém rozpětí 18000-50000,-. Takže pokud chci grafiku třeba kolem 25000, tak mám na výběr všehovšudy dvě RX 6600 za 18K a jednu RTX 3070 za 27k. To je dilema.