Grafické karty a jejich frekvence paměti

Dobrý den,nedávno jsem narazil na věc, se kterou jsem se zatím nesetkal. Už dlouho vybírám herní počítač a pořád listuju různé sestavy a grafické karty. Vždy když se dívám na grafické karty, tak je u nich napsáno frekvence paměti 8008 MHz, nicméně včera jsem viděl pc sestavu od omenu, která nabízela grafickou kartu od Nvidia 1070 s frekvencí paměti 4004 MHz. Zajímalo by mě, o co se přesně jedná, jaký to má vliv na výkon a pokud někdo víte i o nějakém článku, který to rozebírá, budu jedině rád.Děkuji

Odpovědi na otázku

https://cs.wikipedia.org/wiki/DDR_SDRAMDouble Data Rate2x4004 = 8008MHzZáleží tedy jen na tom, zda píší efektivní frekcenci, nebo ne. Je to ale to samé.

*frekvenci

PS: Nová se cenově GTX 1070 nevyplatí. Spíše koukejte po GTX 1070Ti. Nicméně cca za 14 dní má mít Nvidia konferenci, kde by se měly představit nové grafiky.

Predstavit jiste. Ale na realne dostupne nove GK si jeste peknych par mesicu pockame. Tudiz pokud chce kartu driv nez zacatkem zimy, mel by si vybrat ze soucasne generace nV karet.

GDDR5 má predsa 4-násobnú efektívnu frekv. oproti reálnej. 8 GHz GDDR5 má reálne 2 GHz

Takže tato grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1070Form Factor: Full-height PCB with ATX dual slot bracketDimensions: 10 Layer / (4.4 in x 10.5 in)Rear I/O connectors: Dual Link DVI-D + HDMI + 3 DisplayPortMaximum resolution:DisplayPort resolution: 5120 x 3200 x 24 bpp @ 60 Hz / 7680 x 4320 @ 60 Hz YUV 420 8 bitDVI resolution: 2560 x 1600 x 24 bpp @ 60 Hz (Dual Link)HDMI resolution: 4096 x 2160 x 24 bpp @ 60 Hz ( HDMI 2.0) NOTE:Not all ports support the highest resolutions.Memory size: 8 GB (256-bit)Memory type: GDDR5Total power consumption: 150 W maxSupports up to four displays at the same time with independent resolutions up to the maximum.Engine clock: 1056 MHz (Base) / 1683 MHz (Boost)Memory clock: 4004 MHz (8 Gbps)Cooling: Active fan-sink with 4 pin fan controlExternal power cable: One 2x4 (8 pin)DirectX: DX 12PCIe x16 Gen3je vlastně úplně stejná jako ta která se prodává v obchodě? PS: Je součástí této sestavy https://support.hp.com/hk-en/document/c05415347Děkuji

To nevím.Nicméně i přes ten pravděpodobný přepis ve frekvenci jádra usuzuji, že se v tom PC nachází základní referenční model. Tedy přesně dle návrhu Nvidie.Modely, které většinou koupíte v obchodech jsou už nereferenční, tedy vyrobené jednotlivými výrobci. Ty mívají lepší chlazení, bývají přetaktované, atd....Jinak ano, tak frekvence ram je zde udávaná jako základní. Jak už jsem psal nahoře. 2x 4004MHz = 8008MHz - což je frekvence efektivní.Vybíráte dlouho herní PC a koukáte po HP? Proč? Ještě k tomu se zastaralým procesorem atd.? Proč? Až bude ta vaše koupě aktuální, tak se raději poraďte s někým znalým. Tyhle hotovky od HP, Lenova, Aceru, atd... nebývají zrovna nejlepší volba.

Přemýšlím o tomto počítači, protože je za relativně dobrou cenu ( 28k). Myslíte, že se dá za tyhle peníze postavit podobná mašina?

Musel bych něco nahodit do košíku v nějakém obchodě abych to porovnal. Asi by to bylo spíše o trochu dražší.Nicméně dostanete za to:Modernější procesor, kvalitnější komponenty, ATX provedení a tedy i možnosti rozšíření a výměny, delší záruky, lepší a tišší chlazení, atd...