Grafické karta

Doporučil by mi někdo grafickou kartu okolo 5k? Zatím mám vyhlídnutou https://www.alfa.cz/product.php ale rád si přečtu názor ostatních.Sestava: i5-6500MSI B150M MORTAR - Intel B1508GB RAM500W zdroj

Odpovědi na otázku

Doporučuju ti teď žádnou nekupovat.

Říkal jsem si že počkám tak do půlky měsíce, ale neočekávám že karty z týhle kategorie nějak výrazně zlevněj.

Podstatně ne, ale o trochu ano... Klidně kup první celou sestavu bez grafiky a grafiky až třeba za ten měsíc... vydání gtx 1070 by s tím trochu pohnout mohla...

PC už mám právě postavenej, teď se jen rozhoduju jakou grafiku.A co jinak ta grafika? Jaká je v týhle kategorii nejlepší?

Podle mě 1070 kerá vyjde za měsíc, případně teda "stará" R9 380X - nákup jakékoliv karty v tuto dobu je podle mě dost nevýhodný a nešťastný...

ok, ještě ten měsíc počkám

Za 6 tak za měsíc dva seženeš i GTX970 a to bude jinej fičák jak 950.

Novou urcite ne. Zapomente na to, ze by byla cenou jinde nez jen lehce pod GTX1070 (jakkoli bychom si to jiste vsichni prali). Nejaky vetsi posun bude az po prichodu GTX1060.

do příchodu 1060 se mi zas asi čekat nechce :D

Jestli to dobre chapu, tak se pta na kategorii kolem 5k. Tam mi 1070 tedy nejak nesedi. :)

GTX 1070 s touto kategorií nijak zvlášť nehne. Ale R7 470 (cca 5k) a R9 480 (cca 7k) ano. Počkal bych alespoň do oznámení (1.6.). Pokud z AMD pak vypadne, že budou až za dlouho, tak kup tu GTX 960. Můj tip jen cca červenec.

A dá se mezi r7 470 a gtx 960 čekat nějakej extrémní rozdíl? Ale je mi jasný, že se to dá říct těžko, takhle dopředu

Dá. Vzhledem k tomu, že R9 480 (nástupce přímé konkurence GTX 960, tedy R9 380) by měl mít výkon nad GTX 970 / R9 390 (skoro R9 390X), tak R7 470 na tom bude jistě lépe než GTX 960. Ale nemá cenu nad tím špekulovat, může to být úplně jinak. Dej tomu týden, pak bude snad jasněji.

ok, ještě mě tady brzo určitě můžete očekávat :D