Grafické defekty ve hrách, GTX770, i5-4570

Dobrý den,mám takový menší dotaz, když jsem si nainstaloval Overwatch (free weekend) tak se začaly objevovat grafické bugy (viz video - https://youtu.be/IJqCImXkGpI) Jediná hra která mě napadá že to děla je Arma 3, objevuje se to řekněme 10 sekund od zapnutí hry, poté to zůstane například 10 minut a poté je zase na minutku klid. Nemáte někdo nějaké návrhy čim by se to mohlo dít? Co by mohlo být příčinou?Moje sestava: (přibližně 2.5 roku stará)CPU - Intel Core i5-4570GPU - N770-2GD5/OC (bohužel ta bez TF chladiče)Motherboard - ASUS H87M-PLUS - Intel H87 RAM - Kingston HyperX Blu 8GB (2x4GB) DDR3 1600ZDROJ - Fortron RAIDER S 550WA běžím na Windows 10 - nejnovější updateDěkuji za reakce

Odpovědi na otázku

Ovladače? Pokud to těma není, tak asi umírá grafika. Na grafiku byla myslím 3roky záruka, takže reklamace a koupě něčeho novějšího. Ještě může zkusit pročištění a podtaktování. Ale pokud by šla vyreklamovat, tak bych to zkusil. Jediné co tím ztratíte bude chvilka času. Může te na tom jenom vydělat.POčítač po dobu reklamace poběží na integrované grafice.

Díky, zkusím kouknout jestli mám stále záruku, jinak ovladače jsou nejnovější, dělalo to ale i se starší verzí.

Děkuji za radu, bohužel PC je starší než jsem si myslel. Už jsem bohužel těsně po záruce... Jinak pod taktování pomohlo. Teď se obávám jak dlouho to vydrží než to začne dělat u všech her. Případně než nebude fungovat úplně.

Dela to pri vice hrach, kde k tomu puvodne nedochazelo? Jestli jo, tak bud ovladace (klidne se vratit i o pul roku/rok zpatky) nebo odchazi grafika (u ni bych pak tipoval vadnou pamet).

U jiných her jsem to nepozoroval, jen Overwatch, a ten jsem tento víkend zkoušel poprvé.

Mozna chyba v ovladacich. Posledni dobou s nimi ma nV u starsich generaci grafik problemy. Zkusil bych bud nejake starsi - klidne i ten rok. Jeste by mohlo pomoci treba MSI Afterburneru (funguje i na grafikach jinych vyrobcu) stahnout mirne takty (o 50-100MHz, hlavne u pameti).

Jo, zatím jsem zkoušel jen jeden ovladač ještě z roku 2015. Nepomohlo. Takty jsem už snížil. Na minimum co dovoluje MSI Afterburner. Zatím se zdá že to pomohlo. A ani nezaznamenávám nějaký významný pokles výkonu. Jinak momentálně by mě zajímalo jak dlouho to takhle ta grafika zvládne udržet... Jak rychle mám začít šetřit

Na minimum to byt nemusi, vetsinou staci hodit dolu jen takty VRAM o 50-100MHz, vyjmecne i vic (zalezi, jak je karta pretaktovana z vyroby). Vetsinou takhle blbly pameti od Hynixu, zvlast na OC verzich R9 280X, ale setkal jsem se s tim i na R9 270 Gaming od MSI - tam se to projevovalo jen u par her.Jak dlouho to jeste grafika vydrzi, se odhadnout neda. Muze kleknout zitra, stejne tak jako za par let.Jestli je to problem pameti, tak to mohlo byt uz od zacatku, jen se na to pri vasi skladbe her neprislo - zalezi, jak intenzivne to dana hra vyuziva (nedivil bych se, kdyby se jednalo o neco na zpusob chyby nazvane rowhammer). Vetsinou timto trpici grafiky bezproblemu slouzily dalsi radku roku.

Podle mne máš kartu příliš přetaktovanou. (buď je problém v teplotě, napájení.) Zkus nějaký sw na testování maximální možný zátěže grafiky a jeho teploty a napájení.