Grafická paměť DDR3 VRAM vs. GDDR5

Dobrý den,
plánuji koupit nový notebook: úhlopříčka 17,3'', procesor Core i7 Ivy Bridge, pokud možno 4 sloty pro RAM, výkonná grafika.

Vybral jsem si Acer Aspire V3-771G-73618G75Makk (www.alza.cz ... Všechno splňuje a je za dobrou cenu... Jenže jsem narazil na problém. V těchto notebookách je ke grafice Nvidia Geforce GT 650M připojeno 2GB paměti typu DDR3 VRAM.

Podle mě je to pořád notebook za výbornou cenu a ten výkon bude více než dostačující. Ale přece jenom je to velká investice a grafická karta je pro mě důležitá, tak nechci udělat chybu...

Otázka: Je to opravdu oproti GDDR5 takový propadák, že ho radši nemám kupovat a podívat se po jiném, který bude mít grafickou kartu třeba jen s 1GB, ale GDDR5?

Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

no vzal bych radši Toshibu nebo Dell, Acer nebrat
GT 650 je asi to nejlepší ve střednims egmentu co se dá koupit, stačí na tu grafiku 1 giga, víc už stejně nedokáže efektivně obsloužit, fakt je ale ten že gddr 5 se projeví na rychlosti především u Radeonů, kde je jinej návrh, u Nvidie ani tak ne, ale kdybych měl volit mezi 2 ntb co maji stejnej čip a lišej se tou pamětí jenom, tak bych šel do ryhchlejšího s 1 GB, protože jednak to na drtivou her stejně stačí a jednak více ten čip nepotřebuje

no a za 24 tisíc to bych se zkusil po Asus G74 podivat jeslti by nešel

GDDR5 (Graphic Double Data Rate 5) je typ paměti navržený speciálně pro GPU namísto DDR. Oproti předchůdcům GDDR3 a GDDR4 má přenos 4 bity za 1 takt. Proto při 1 GHz je efektivní frekvence 4 GHz, ovšem do jaké míry jsou GDDR3 handicapem u notebooku, to by bylo na diskusi. Hry se na tom stejně hrát nedají a pro určení, pro jaké mají notebooky sloužit je to až nad hlavu, GDDR5 akorát zvýší cenu, to je tak vše. JInak ano pokud se Ti ten Acer libí, určitě ho ber, je to kvalitní stroj, mají skvělý servis, není důvod si komplikovat život nějakým laborováním ....