» Poradna » Notebooky

Grafická karta

Notebook Acer Aspire7. Jak mám zapnout grafickou kartu NVidia geforce RTX 3050? Zobrazuje se mi že je nečinná. A v Biosu to nikde není.

Odpovědi na otázku

3050 sa "zapne" ked spustis nejaku hru..

Takže ona se spouští automaticky jen při hraní her? A co když modeluju 3D objekty? To se nezapne?

niekde v nvidia nastaveniach mas moznost nastavit danej aplikacii, ci ma ist na integrovanej alebo tej nvidii.

Díky . Už jsem to našel. No snadnější by byla možnost to spustit v biosu.

Zapne se sama, pokud po tom laptopu chcete nejaky vetsi vykon ve 3D grafice.Kdysi to byvalo v BIOSu, coz melo dve nevyhody a jednu obrovskou vyhodu.Nevyhody: To nastaveni tam bylo hure dostupne. Nastaveni nebylo podrobne na urovni aplikaci. Vyhoda: Protoze to bylo hure dostupne, stouralove se v tom nevrtali a zbytecne tak sobe nezpusobovali problemy, ktere nedokazali resit.

Pokud se nepletu, tak v biosu starších notebooků byla pouze možnost vypnutí dedikované grafické karty, nikoliv integrované. To by pak nešel obraz. Tedy tak jsem to měl alespoň na mém Lenovo G580 .
Navíc některé aplikace nelze spustit skrze dedikovanou grafiku, pokud je obraz na integrované.
Pokud vím, tak někteří výrobci kdysi prodávali herní notebooky, které měly displej zapojený do dedikované grafické karty.

Ano, je to tak. Vypinala se samozrejme dedikovana karta.

Otevri nastroj Task manager, mel by si v nem videt grafy dvou grafickych karet, v cpu a 3050tky (pokud ne, problem je jinde, bios, ovladace, chyba hw), zacni modelovat a koukni zda ta 3050 ukazuke zatez, pokud ne, nastav danemu programu ze ma vyuzivat tu 3050 v nvidia centru