Grafická karta

Ahoj, kdyz vyndám grafiku z počítače, přepne se automaticky na integrovanou nebo to musím nějak složitě instalovat a tak.

Odpovědi na otázku

A je tam určitě nějaká integrovaná grafika?

Není nutné nic nastavovat, i když spuštění PC bude o pár vteřin delší. Systém hledá primární grafický adaptér a vy máte patrně jako primární nastaven ten v PCI, tak když tu kartu nenajde použije tu integrovanou, většinou je v BIOSu či UEFI označena jako iGX nebo podobně a protože i monitory (pokud nejde o něco pravěkého) dávají systému při startu o sobě vědět tak tak použije tu integrovanou. Akorát to procesoru pár vteřin trvá než k tomu rozhodnutí dojde.