» Poradna » Ostatní

Grafická karta

Dobrý den,kámoš má tuto sestavu:Procesor Intel® Core i3 3240 3,4GHz, 3MBSystém Windows 7 Home Premium 64.bit (možno přeinstalovat na 32.bit)Základní deska ASUS H61M-K/ Intel H61/ LGA1155/ 2xDDR3 1600MHz/ VGA/ mATXPaměť 4GB DDR3 1600MHzDisk Seagate 1TB HDD Barracuda/ ST1000DM003/ SATA600/ Interní 3,5"/ 7200RPM/ 64 MBMechanika SAMSUNG DVD±R/±RW/RAM SH-224DB SATASkříň EUROCASE MidT X316 černýZdroj 350W/12cm/PFCa chtěl by tam pořídit grafiku jaká by s tím vším mohla jet? Teď tam má jakousi Intel HD Graphics 2500.Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

1060 6GB/ RX570-580 i tak se bude flákat ale pod tyto bych nešel.

Ale když vidím že tam bude nějaký super zdroj tak bych nedoporučil žádnou

A šla by k tomu grafická karta ATI Radeon HD 2600 512mb?

na co to má sloužit?

Na hraní her jako ETS2, CS:GO atd.

jo dobrý vtip

Tohle je bohužel o větší investici. 1) Ona grafika... 2) Grafika ale PC zatíží, takže to bude asi znamenat i nový zdroj (možná by o bez výměny zvládlo GTX 1650, ale ruku do ohně za to nedám). Ten zdroj tam bude určitě nějaká srajda.3) Potřebuje ještě alespoň dalších 4GB ram4) Když už v tom bude, tak by se rozhodně hodil SSD disk.Všeho všudy to je investice za cca 9-10tis. A samozřejmě bude muset přejít na Windows 10 (respektive nemusí, ale protože Windows 7 v lednu ukončuje podporu, tak by to taky bylo vhodné).

no vidím že se ptá na ATI Radeon HD 2600 512mb takže bez investice

starý Radeon HD2600pro má spotřebu 31Wstarý Radeon HD2600XT má spotřebu 49W---------------------------------------------------nový AMD RX560 má 60-80W okolo 2500Kč (20x větší výkon než HD2600)nový AMD RX570 má 150W okolo 3500Kčnová GTX1050Ti má 75W okolo 3500Kčnová GTX1060 má 120W okolo 3500Kčnová GTX1650 má 75W okolo 4000Kč

Jakoukoliv s alespoň 128bit sběrnicí a větší, 2GB DDR5 a větší, a gpu alespoň na 28 nm a lepší (kvůli generovanému teplu). To, pokud se bavíme o něčem jetým - na aukru lze koupit kolem tisícovky např. Radeon HD 7770 2GB a podobné karty.Pokud chceš něco nového, tak nic horšího než RX 560 nebo GTX 1050 Ti, nebrat.Silnější karty však nemají moc smysl, protože to neutáhne procesor a ani patrně ten PC zdroj, který je asi taky Eurocase(?). Vyměnil bych ho, při koupi nějaké karty s napájením přes 6pin, za Seasonic nebo Fortron 450W a větší.

A na HD 2600 pro zapomeň, tahle karta nemá plnou podporu pod Windows 10, stejně jako všechno horší než Radeon HD 4xxx.Cokoliv jetýho pod HD 7xxx bych nešel. Ledaže by to bylo fakt za supervýhodnou cenu - např. minulý týden jsem sestřenici montoval do počítače Radeon HD 5770 1GB, co jsem sehnal za 460 Kč. To jsem ještě vzal, za tu suprdupr cenu, jinak bych do toho nešel, protože aktuální hry si žádají alespoň 2GB videoram.