Grafická karta

Zdravím kupil som si novu grafiku rx 580 8 GB, ale počítač akoby ju nevedel nájsť. Môže to robiť windows 8.1? Ďakujem za radu

Odpovědi na otázku

Ne, W8.1 s ní nemůže mít problém. Spíš přesně popiš, zda jsi vše pořádně zapojil, jakou máš sestavu a co přesně znamená, že ji nemůže najít.

v spracovi zariadenia ju neni vidno + ked zapinam hru normalne fpska sice su take ako boli pri minulej grafickej karte, ked sa hra nacita 1-2 fps

to sa divím že sa ti to podarilo vôbec zapnúť. tá grafika sama o sebe zožere 220W a spolu so zvyškom to presahuje možnosti 280W zdroja. má vôbec kábel na napájanie grafiky?každopádne ten pc netráp a utekaj kúpiť nový zdroj. ak chceš šetriť tak napríklad corsair cx450 ako minimum.potom keď budeš mať všetko správne zapojené stiahni Display Driver Uninstaller, odinštaluj všetky grafické ovládače a nanovo nainštaluj aktuálne drivery z netu.

druhá vec, máš monitor pripojený k základnej doske alebo ku grafike?podľa webu výrobcu, v pc budú fungovať len niektoré povolené grafiky, ktoré bios neblokuje. ak by si mal monitor pripojený k doske tak by to vysvetľovalo prečo grafiku nevidíš ani v správcovi a prečo máš tak malé fps...

jo a ešte k tomu zdroju, s najväčšou pravdepodobnosťou budeš potrebovať adaptér. z 24 pin na 14.ideálne tú rx580 vráť, skús tam osadiť 1050Ti ktorú by ešte zdroj mal zvládnuť. Ak pôjde obraz a uvidí ju systém tak si mal šťastie. ak ani tak to nepôjde tak tam vráť 745 a začni šetriť na nový pc

len procesor je i5 4460 haswell