Graficka karta

Zdravim, chci si koupit grafickou kartu,ale nevim kterou .Obě grafiky maji klad a zapor. Gtx 1050 ma jen 2 gb ale zato vyžaduje zdroj pouze 300 W zatimco RX 560 4gb už 400 W. Problem je v tom že mám NO-NAME zdroj takže si nejsem jist kolik ma skutečně Watu ... Na štitku je 400 W ale jelikož je no name mysoim si že to bude meně. Nejraději bych šel do RX 560 protože přeci jen u GTX 1050 je pouze 2 GB ktere už v dnešni době jsou na hranici a někdy už nedostačujicí ale nevim jestli bude stačit zdroj pro RX 560. Obě dvě jsou cenově nastejno. https://www.exasoft.cz/asus-dual-gtx1050-o2g-v2_... https://www.stolnipocitace.cz/herni-graficke-karty/2006... a ano vím že je to ořezana RX 560 ( 460) bral bych ji ptoto že nevyžaduje přidavne napajeni stejně jako Gtx 1050. Děkuji za rady jinak opravdu předem říkam že novej zdroj si aktualně ještě koupit nemohu .

Odpovědi na otázku

A jak to máme rozhodnou my, když jste ten zdroj nenapsal? Vyfoťte štítek a vložte to sem pomocí https://ctrlv.czÚdaj 400W nám nic neřekne. Může to být 400W zdroj, který dává okolo 370W výkonu a k tomu klidně můžete připojit i GTX 1060 a nic se nestane (varianta 1), nebo to může být 400W, který je starý a zastaralé koncepce, kdy je výkon na špatných větvích a reálně to pak je třeba jen 180W zdroj (varianta 2).Takže není 400W jako 400W.Pokud by to mělo na štítku něco co se alespoň blíží první variantě, tak by to mělo být OK, pokud to není srágora před umřením.Jinak, pokud nemají obě grafiky přídavné napájení, tak budou baštit do 75W. Víc by přes slot brát neměly. Takže čísla u doporučených zdrojů jsou jen hrubě orientační, protože musí počítat, že se prodávají i srágory z varianty 2.

Vyfotim jak se vratim v odpoledne

Čistě papírově by neměl být problém. Údajně umí až 300W na +12V, což by po něm nechtělo ani PC s i5 + GTX 1070. Otázkou je, zda to umí doopravdy. Těmto Čínám se moc věřit nedá. Pokud ale nemáš zrovna AMD FX-8xxx/9xxx nebo něco podobně žravého, tak by ses měl se spotřebou s přehledem vejít do 200W v plné zátěži.Každopádně zkusit se to dá. Pokud to bude padat, vyměníš ho. Třeba za Corsair CX450M, který stojí jen cca 1200,-, na +12V umí téměř plných 450W (a umí je doopravdy) a má záruku 5 let. Mimochodem teď tam máš jakou grafiku?

Gt 730 a procesor je to nějaky athlon teď si nevzpomeu ale vim že je to čtyřjadro 65 W

Vidim Amd athlon x4 845 3,5 ghz boost 3,8 ghz

Já bych to na to zkusil. Mělo by to běžet. Jak už psal nahoře WiQiX, tak když to bude padat, tak zdroj vyměníte. Osobně si ale myslím, že je vysoká šance, že to bude OK. Prakticky zvednete spotřebu asi o 50W. To by měl dát, byť je to Čína.

Dobře děkuji za pomoc teď už je jen otazkou bude mi stačit gtx 1050 2 gb ? Protože když jsem se díval tak rx 560 ma sice 4 gb ale je dost slabši prožje ořezana. Bude mi stačit 2 gb na dnešni hrani ? Abych měl na epic fortnite třeba či lolko wotko? Aniž by mi nestačila video ram? Děkuji

Na LoL si troufám tvrdit na 100% na Fortnite si dle videa https://www.youtube.com/watch v nastavení EPIC bere asi 2,5GB, vy stejně na tyhle detaily asi nebudete mít, takže to bude taky cajk, WoT netuším, ale tragédie to taky nebude. Rozhodně ne kvůli 2GB Vram.Pokud se vám výkon zdá slabí a máte strach o Vram, tak kupte GTX 1050Ti, dělají se také bez přídavného napájení a mají 4GB. Ta bude ale o 1000Kč dražší.

A co se stane s gtx 1050 2 g když budu hrat na epic fortnite když vyžaduje 2,5 gb?

Znížiš rozlíšenie

Věřím tomu že to nebude ani pro jednu kartu problém, ani jedna nemá extra napájení, tzn spotřebu budou držet pod 75W. 400W zdroj, pokud by byl kvalitní by utáhnl i5 + GTX1080Ti v plné zátěži, takže pokud tam nemáte nějaký extrémně žravý procesor jako FX-9xxx řadu tak bych zdroj a jeho výkon neřešil.Spíše výběr karty, správně vybíráte kartu s více jak 2GB paměti, sice se šušká o 1050 s 3GB paměti ale než k tomu dojde, pokud vůbec, tak to může být dlouhá doba.RX560 je o kousek slabší než 1050. Když si vezmete 1050Ti na Alze už od 4200 - https://www.alza.cz/msi-geforce-gtx-1050-ti-4... tak i v titulech kde RX560 předhání 1050 ta 1050Ti vede a v mnoha titulech udělá i 30% výkonu navíc, za 700 navíc myslím dobrá volba. Výkon navíc bude k nezaplacení u tak slabých karet, další 2000 navíc a máte 1060 3G která oproti té 1050 poskytne téměř 50% výkonu navíc

Aha , no ale i tak ja ten pc dlouho mit nebudu počitam rok rok a pul a to už si koupim z cela novej s nějakou tou z nove generace třeba gtx 2060.Pro mě stačí ta RX 560 nemam moc času spíše pracuji na pc a denně si zahraju max 2-3 hodinky lolko takže nejsem naročny hráč.

čím míň hraju, tím víc si chci hru užít a tím silnější grafiku potřebuju. Drahého cabrio Roadstera si člověk taky koupí k tomu aby se s ním projel v létě o víkendu a ne aby s ním jezdil celý rok denně po městě do práce a stál hodinu v zácpě, kdy ho udusí zplodiny okolních aut, na ježdění do práce mu bude stačit nějaké mini auto za pár peněz.Je dobré vždy předem naspat co se na té grafice bude hrát, předejde se zbytečně mýlkám

Nechceš premýšľať o novom zdroji, kde by nebol problém ani s GTX 1060 a ešte by bol tichý?

Ne jsem chudy student a pc už budu nutně potřebovat z duvosu vyběru IT oboru + na brigady mě nevezmou

Aha jo vy to myslite takhle ano budu kupovat zdroj ale někdy až v letě ale prozatim mi musi vydžet tento china zdroj.

Ta RX 560 z tvyho odkazu /stolnipocitace/ rozhodne nebude nova

To si nemyslim.

Je to ořezana Rx 560

Nikde tam nepíšou nic o záruce, takže to můžou klidně bejt těžařský ojetiny z kdovíjaký garáže v Číně. Určitě bych jim před objednáním napsal jak to teda je. A že je v rohu obrázku nápis NOVÉ neznamená, že to je nová karta. Může to znamenat něco jako novinku v jejich e-shopu.

Ptal jsem se ma záruku 36 mesicu

OK, v pořádku. A teď jste si aspoň jistej, že nekupujete ojetýho zajíce v pytli

Založ ešte 1 vlákno a zmažeme Ti všetko

Jestli je ten zdroj tak skvělí že ani nevěříš tomu co je na štítku tak bych spíš pořídil normální zdroj než grafiku...