Grafická karta

Dobrý den, chtěl bych si postupně vylepšit svůj PC jenže si v tuto chvíli nejsem moc jistý. Aktuálně mám grafickou kartu GeForce GTS 250 a základní desku Intel Whitesburg dp55wb, která má sběrnice pouze PCI 2.0. Chtěl bych si koupit ASUS GeForce GTX 1060 DUAL-GTX1060-O6G jenž vyžaduje PCI 3.0, ale nevím, jestli by mi tedy pasovala nebo bych musel koupit i motherboard. Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

mám to stejně. mám r9 270X 4gb která má taky 3.0 a slot na desce 2.0 a funguje

Ta GK v te desce normalne pojede. Tak jako kazda jina PCI-E 3.0 karta dokaze i tahle bez problemu fungovat v desce s 2.0.Dulezitejsi spis je, jestli to utahne zdroj ... o kterem nic nepisete.

Na to jsem zapomnel. Mam 500W ale nepamatuji si nazev. Zitra az budu doma tak napisu komponenty.

8800GTS 9800GTS nebo li GTS 250 ma identické nároky na zdroj jako 1060 ... Deska ti to vezme i zdroj v pohodě

PCIe je zpětně kompatibilní. Spíš napiš co máš za PSU. Je velká šance že to bude něco nebezpečného a bude potřeba nový.

Grafika: GeForce GTS 250CPU: QuadCore Intel Core i5 750, 2800 MHzPaměť: RAM DDR3 2x2 GBZdroj: Blue Storm Pro 500w