Grafická karta

Zdravím, uvažuji o koupi hry Dragon Age: Prameny. Výrobce uvádí jako minimum GK: NVIDIA GeForce 6600 GT
já mám GK: nVidia GeForce 7300GS GB 256MB.
Co jsem se díval, tak ta moje má jen 64 bitovou sběrnici o proti 128b.

Je to hodně velký nedostatek? Zahraju si tu hru i na mé slabší GK? Nebo nemá smysl hru kupovat?
Moc se v tomto segmentu neorientuji, tak bych uvítal nějaké rady. Díky

Odpovědi na otázku

I s kartou, kterou výrobce uvede jako minimum si nijak skvěle nezhraješ. A ta tvoje je navíc o dost slabší.

A pro případnou výměnu bys mi doporučil jakou kartu za rozumné peníze a aby mi na tom ta hra jela dobre?
Už delší dobu uvažuji o omlazovací kúře pro mé PC, takže tato věcička by mě k tomu mohla trochu popostrčit
Hry skoro nehraji a když mě nějaká zaujme tak zjišťuju, že mé PC je už dědek

Co jsou rozumný peníze a co máš za ostatní komponenty?

Kolem 2.000,- za GK a za CPU taky tak i když ten mi zatím postačuje, ale taky už je za zenitem.
Ostatní komponenty: MB Asus P5B Premium (nová asi půl roku), výšezmíněnou GK, a CPU P4 3.0 GHz (1024/800).

CPU: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp...
GK: HD 4730 nebo lépe HD 4850 či 4770, ty jsou lehce nad limit.
Taky by to chtělo zvážit nové ram paměti, pokud máte méně jak 2GB.

Paměti jsem navyšoval postupně, takže ted mám 2 GB. Jinak GK bych chtel nějakou nVidii.
Plánuju to stejně až po novým roku.

najprv si ujasni, ci mas AGP alebo PCI-x na grafiku. potom vyberaj. podla Pentium IV odhadujem, ze mas starsiu AGP zbernicu, takze uplne postacuje nVidia 7600GS, lepsie sa pre AGP od nVidie uz ani nevyrabali: www.alza.cz ...

zmiatol ma ten prastary CPU - takze spravne je PCI-x - vyberaj kludne 250 alebo 260, ale urcite s poriadnym CPU...inak to nema vyznam skrtit novu grafiku prastarym procakom