Grafická karta z bazaru

Ahoj jak poznam kdyz kupuju z bazaru grafickou kartu jesli je funkcni a neni nijak poskozena pri osobnim predani?//Upraven nesmyslný titulek.//

Odpovědi na otázku

nijak

Pokud je to předání u prodávajícího tak můžeš požádat třeba ať ti jí předvede na svém pc ale nikdy to nebude na 100%. Nicméně furt lepší než nic.

Graphicka kharta by se při osobním předání už nijak poškodit neměla.

Nechápeš.... nepýta sa na poškodenie pri odovzdávaní, ale na FUNKČNOSŤ karty, či je možné to nejako laicky zistiť.Odpoveď je - laicky nie. Jedine predvedením (ale len zistí, že zobrazuje, ale či reaguje aj na originál ovládače, či sú dostupné - to nezistí).

Kristova noho, tak jistě že se nepoškodí při předání, ale jak poznáš, že fungovala před tím? :)

Pardon, to byla jen ironie na vtipně formulovaný dotaz.

Tak příště raději smajlík

Spoléhal jsem, že to Graphicka kharta jistí

No lidi tady píšou různé blbosti, často aby byli IN, se to snaží napsat anglicky, i když to neumí :)

Zkus použít mozek, jak bys to asi chtěl poznat bez toho, aby ti někdo v počítači předvedl, že funguje? Takže ne, nepoznáš to nijak.

Předvést v chodu a pod zátěží. Ale 100% jistota to taky není. Pokud karta bude načatá a prodávající to ví, tak ji klidně v testech předvede, ale může ji podtaktovat, kdy se bude chovat korektně. Pokud karta zamrzá po delší době zátěže tak to prostě jinak než několikahodinovým testem v zátěži neprokážeš. Je to risk ojetiny.

Paronja ? Všetci vás chcú oklamať a okradnúť ? zrovna včera som kupoval GK takto cez bazár . presne zodpovedla popísanému stavu ! Bola v 100% OK !

To je ovšem čistě individuální záležitost. Pro kohokoliv jiného je to naprosto irelevantní informace.

Pre tema je to vždy irelevantné . Ale ak pozornejšie čítaš - jak poznam kdyz kupuju - ja to považujem za otázku , aby som povedal vlastnú skúsenosť ! Dnes je vonku pekne , sú voľby , usmej sa , konečne ! S&vet nie je iba Č/B !

No právě, svět není pouze Č/B. Takže to, že jsi měl štěstí a narazil na slušného prodávajícího vůbec neznamená, že bude mít štěstí i tazatel Bazary jsou prolezlé různými podrazáky.

Já už bych na sbazaru a pod. nekoupil ani tužku.. reálně je to tak opravdu prolezlé zlodějema.. (čest vyjímkám)

Slušný bazar poskytuje lhůtu na vyzkoušení, čili když ji doma pořádně proženete a nebudou problémy, s největší pravděpodobností je v pořádku. To ovšem neznamená, že třeba za měsíc nebude po ní. To je zkrátka risiko nákupu v bazaru.

Tak žádný internetový bazar určitě lhůtu na vyzkoušení neposkytuje

Bazár nie , on iba dohliada na serioznosť obchodu , preto má tvoje osobné údaje , ktorá rád poskytne polícii , ak si podvodník !

Internetový bazar žádné osobní údaje nemá, v nejlepším případě IP adresu, kterou si ale samozřejmě podvodník bez potíží anonymizuje ;)

Měl jsem na mysli kamenný bazar ne e-shop. Tam je to jasné.

To je pravda, ovšem je otázka, kolik lidí nakupuje PC komponenty v kamenném bazaru. Troufal bych si tvrdit, že prakticky nikdo. Ostatně v kamenných bazarech (kterých je dnes už opravdu minimum) nebudou moc prodávat komponenty do PC, protože je dost náročné si je otestovat a bez toho nemá bazarník možnost ověřit, jestli je vůbec komponent funkční. Takže v kamenných bazarech když už, tak spíš vykupují a prodávají kompletní funkční počítače, které se dají celkem snadno otestovat. Samotné komponenty se kšeftují spíš přes internetové bazary a tam kupující nemá prakticky žádnou záruku. Jednak nemá jistotu, že prodávající je tím, za koho se vydává, nemá jistotu, že mu v krabici dojde to, na čem se dohodli a nemá ani žádnou jistotu, že ta věc bude funkční. Nevyřeší to ani osobní předání, pokud přímo při něm nedojde k předvedení funkčnosti. Dokonce i když se dohodnou na osobním předání a věc je taková, jaká měla být, tak pokud si ji doneseš domů a zjistíš že nefunguje, tak máš smůlu, protože při prodeji mezi dvěma soukromými osobami neexistuje žádná záruční lhůta ani právo na vrácení věci. Musel bys ty jako kupující prokázat, že jsi tu věc dostal už nefunkční. Jenže to bude jen tvrzení proti tvrzení, protože on bude tvrdit, že věc funkční byla. Proto zásadně nekupuji použité věci, které si nemůžu na místě před zaplacením sám vyzkoušet. Obecně se nákupu použitých věci víceméně vyhýbám, jako výjimku beru třeba objektivy k zrcadlovce, které jsou mírně použité mnohem levnější, než nové a umím si je poměrně důkladně na místě otestovat, stačí nasadit objektiv na můj foťák a vědět co vyzkoušet. Ale počítačový komponent bych asi nekupoval.

Bez záruky bych GK vůbec nebral. Dost jich má tendenci odcházet chvíli po záruce.

Já sem ještě gpu co by odešla chvíli po záruce v ruce neměl. A specificky tohle považuju za nesmysl a blábol, protože ty gpu jsou dělané stejné pro cz a de, pl, .. a pod. a délky záruk se různí (v de snad 3 roky nebo tak něco), takže pokud by gpu odcházelo po 2 letech, mají problém..

Asi tak, to odcházení věcí těsně po záruce je hodně rozšířená a nesmyslná "urban story" Důvod nesmyslnosti existence takového pravidla je jednoduchý, kromě rozdílných záručních podmínek v různých zemích, by byl velký problém v tom, že každý uživatel věc používá v diametrálně odlišné intenzitě. Někdo si pustí hru rekreačně dvakrát do týdne, jiný paří pravidelně několik hodin každý den a nebo dokonce nonstop těží nějakou cryptoměnu. Rozdíl ve využití v řádech desítek, stovek a možná až tisíců procent. Jak by asi výrobce grafiky měl životnost nastavit, aby u všech těch lidí a tak odlišným využitím ta grafika odešla přibližně stejně, chvíli po dvouleté záruce? Buď by životnost nastavil podle těch, co jí využívají jen málo a to by potom těm, co jí využívají hodně, musela pravidelně a spolehlivě odcházet už po pár měsících a výrobce by jim je musel v rámci záruky měnit jako na běžícím pásu a nebo naopak by životnost nastavil podle těch, co je využívají extrémně hodně a to by potom zase naprosté většině průměrných uživatelů vydržela velmi dlouho, přežila by bohatě svojí morální životnost Neděje se ani jedno z toho, respektive spíš je to tak, že tu záruku přežije grafika i u uživatelů, kteří ji zatěžují extrémně hodně, což znamená, že u běžných uživatelů, kterých je naprostá většina, vydrží grafika několikanásobek záruky a většinou ji spíš vymění za modernější, než že by odešla. Já mám v počítačích, co jsem měl, aktuálně asi tak 4 grafiku a nikdy mě žádná neodešla a měním je asi tak po čtyřech letech za výkonnější. To co jsem psal, ale platí nejen pro grafiky, ale prakticky pro jakýkoliv spotřební výrobek. Jak se vykládá pořád o tzv. "kurvítkách", které výrobky pravidelně znefunkční chvíli po záruce, tak to jsou paranoidní nesmysly. Není šance, jak by mohl výrobce nastavit plánovaně životnost tak, aby věc přežila o trochu záruku a pak se pokazila bez ohledu na to, jak intenzivně který uživatel věc používá. Buď by totiž nastavil životnost A) podle Ukázat celý příspěvek

To je teda esej. Jako ideální kazítko se osvědčuje šitová teplovodivá pasta. A že neexistuje materiál, u kterého degradace závisí na čase a nikoliv na míře využití?

A ten materiál pozná v jaké zemi je, aby odešel dle lokálních zákonů? Není pochyb o tom, že blbej návrh desky jí může zkrátit životnost, ale aby poznala, že je v německu a vydržala ještě o rok delé, to je nesmysl... ( 2 roky záruky fakt nejsou zdaleka všude, někde více, někde méně. ..čr fakt není střed světa..)

Z principu mají kratší životnost zdroje v zemích, kde je nižší napětí, protože polovodiče jsou namáhány vyššími proudy. A potom samozřejmě veškerá elektronika v místech s vysokou vlhkostí vzduchu, třeba u moře, kde je vzduch navíc slaný.

A že by shitová teplovodivá pasta z výroby oddělala gpu, cpu, desku sem taky ještě neviděl. Pokud je někde ku..o tak elektrolyt blízko zahřívajícího se zdroje a pod. ale fakt ne pastou (navíc u grafické karty je jen pod gpu, pod kaskádou jsou ty podložky). Prostě zase někdo blábolí o věci o které si něco někde přečetl a vytrhnul to z kontextu.. Vsadím se, že daný odborník "přepastovává" gpu, cpu atd. co měsíc v domnění, že to něčemu pomůže... :D

Tos' prohrál.

Pravda, trochu jsem se rozepsal víc, než jsem chtěl. Jinak ale pravdu nemáš, 1) teplovodivá pasta degraduje mnohem rychleji při vysokém zatížení, než při nízkém a 2) ani degradovaná pasta neovlivňuje funkčnost, respektive účinnost chlazení, dokud ji nějaký Jouda nezačne demontovat chladič. Do té doby ničemu nevadí, že je částečně ztvrdlá.

Pokud to ovšem není bídná pasta už od výroby. Slabší chlazení pak přetěžuje komponenty karty a ty odejdou dříve.

O bodu dva bych silně polemizoval. Pokud ztvrdne a udělají se z ní žmolky, tak jsou všude okolo vzduchové mezery. Ale to je extrémní případ několika desítek tisíc teplotních cyklů.

jetou grafiku leda se zárukou od prodejce nové. Předtím než se vydám za prodejcem použité věci, tak se na netu snažím najít, jak to vlastně má vypadat. To abych nekoupil podobně vypadající grafiku s o 2 generace starším jádrem, nebo třeba jiným chladičem, případně abych věděl, zda je na výrobku nějaká plomba.Při převzetí si zkontroluji, jestli není mechanicky poškozená (uloupnuté součástky, poškozený ventilátor, nebo poškozená plomba - pokud tam má být, pokud ne, tak kontroluji "ožvýkanost" šroubků). Samozřejmě si zkontroluji výrobní číslo proti záručáku. A kompletnost balení (chybějící součásti mohou podstatně snížit případné finanční plnění prvoprodejce).Když nefunguje, tak informuji původního majitele a snažím se to řešit přes prvoprodejce.

Odpověď je složitá a přesto jednoduchá - nijak. Dá se zlehka odzkoušet funkčnost, ale že nepadá pod zátěží, funguje s ovladači nebo není zapečená, aby měsíc dochodila a klekla, to se prakticky nedá identifikovat na místě. Nejlepší možnost je předvedení před prodejem v PC chvíli s nějakou hrou, tím se většina nebezpečí ověří, nicméně 100% jistota není. Je to bazar. Jestli chcete jistotu nejméně 2-leté záruky - jděte do obchodu pro novou.

Nijak. Navíc vzhledem k tomu, že bazarový trh je zaplaven vylítanými kartami od kryptominerů, tak bych si jetou kartou rozhodně nekoupil.