Grafická karta vyplatí se upgrade?

Dobrý večer. Chtěl bych se zeptat zda se vyplatí update grafické karty z GTX 970 na GTX 1070? děkuji.

Odpovědi na otázku

Rozdíl by měl být okolo 50%, ale jestli plánujete kupovat novou, tak bych spíše doporučil RTX 2060, byť má méně VRAM, tak má výkon srovnatelný s 1070Ti

Hlavně nekupovat ty předražené za 11-12K, protože za 13K se dá sehnat už RTX2070

Není tedy lepší koupit 1070ti, když má srovnatelný vykon a větší Vram? Ten raytracing je v této době celkem zbytečnost.

O té jsem také uvažoval. A vyplatí se to?

Relativně čerstvý článek na dané téma (pojednává o referenčních modelech, custom modely budou ještě o něco lepší):https://games.tiscali.cz/hardware/vykon-rtx-2060-v...

Pitomost kupovat GTX 1070Ti za 11-12tis, když je tu už RTX 2060, která má cca stejný výkon, umí Raytracing, a přitom cenou začíná na 9500Kč.Co se výkonu týče, tak jen vy si můžete určit, zda je to za ty peníze dostatečné zvýšení. Hrubé porovnání zde:https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-2060-6...

Rozhodne! Narust vykonu bude znacny ... tedy pokud mate slusny procesor a dostatek pameti.Jedina otazka je, zda koupit GTX1070Ti nebo novou RTX2060. Zacinaji se objevovat prvni testy te druhe zminene. Tak si je prozkoumejte a rozhodnete se podle nich. (Pricemz pocitejte s tim, ze samotny RT je zatim(!) zcela bezcenna ficura.)

Ja treba mam 970 a došel k názoru, že 1070TI se jako upgrade nevyplatí. Jasne, ziskam nejakych 40-50 % fps navíc, ovšem za cenu vyssi nez za jakou jsem kupoval původní kartu. Navic 970 stále povazuji na dostatenou na hrani ve FHD.

Pokud 50% narust vykonu za velmi(!) slusnou cenu nepovazujete za dostatecny, pak ... s Vami sice hrube nesouhlasim, ale budiz Vam to prano. :o)))))GTX970 je pro FHD samozrejme stale jeste pouzitelna, ale uz s vyraznymi kompromisy ohledne kvality. (Pricemz klicova otazka je, co konkretne hrajete.)

Nevyplatí.GTY 970 stála kolik? 9 tisic? GTX 1070 stojí kolik? 10-11 tisic? Dat totéž, co tě stála původní karta na nárůst, dejme tomu 30-40 % vykonu?