Grafická karta ventilátory

Mám novou grfickou kartu nvidia gforce 1060 6gb,je tu ale problém,ventilátory se netočí a grafická karta se přehřívá u her jako je shinobi striker,což by se opravdu nemělo dít,nikde v nastavení nvidia nemůžu najít nastavená ventilátorů atd...byl bych moc vděčný za pomoc.

Odpovědi na otázku

"nvidia gforce 1060 6gb" není grafická karta stejně jako "Intel Core i7 xxxxxx" není počítač, ale jen jeho součást.

1) Co je u vás přehřívání?2) Tyto karty mívají semipasivní chod.

Přehřívání...prostě se přehřeje a vypne se pc,myslel jsem že je to procesorem a chladičem ale chladič jsem kupoval nový a navíc jsem přepastovávaljenže ty větráčky se nazapnou ani když je aktivní a brzo se přehřeje

Patrik | 13. 04. 2021 14:05 | Microsoft Windows 10 Chrome 89.0.4389.114Lajk jsem a v ničem se nehrabu,psal jsem si tu o radu a né aby si na mně honil ego nějákej jouda...Neodporuješ si poněkud, Patriku Pastiči?

A co přestat být tajemný jako hrad v Karpatech a už napsat tu teplotu. Taky program jak je to měřeno.

A jestli, když do toho drbal s tou výměnou chladiče CPU?, vůbec připojil přídavné napájení.

Pokud se PC vypina kvuli teplote, pak za to vetsinou nemuze chlazeni GK, ale chlazeni CPU. Tedy.. realne za to muze ten, kdo PC necisti od prachu nebo blbe namontoval chladic. :o)

Novou? Tato už se dávno neprodává.Jakou přesně máš?Jaké máš teploty?Grafiky zapínají větráky až při vyšší teplotě, většinou 55-65°C, do té doby jedou jen pasivně. A jako přehřívání se dá označit až tak 80-90°C, u některých i více.

Jak neprodává? Např na CZC momentálně prodávají i GeForce GT 710. :D

Tyto levné stračky se vždy vyráběly a prodávaly dlouhodobě. Není to zase tak dlouho, co z eshopů zmizely GT 210 a HD 5450. Jsou to jen nouzové vývody na monitor do PC s nefunkční IGP, které nikdo neřeší po technické stránce.Běžné grafiky se doprodávají maximálně pár měsíců po vydání nové generace. Což u GTX 1060 jsou GTX 1650(S) / 1660(Ti/S), které vyšly už téměř před 2 roky.

Je jiná doba. 29. ledna měli na CZC skladem jako nejlepší grafickou kartu GTX 1050 Ti. Teď už jenom GT 1030. Může být rád, že sehnal GTX 1060.

O GTX 1050 Ti šla zmínka, že se začala snad znovu vyrábět:https://www.zive.cz/clanky/pres-ctyri-roky-st... To samé se teď objevilo o GTX 1080 Ti:https://diit.cz/clanek/vyroba-geforce-gtx... O GTX 1060 zatím nic takového nikde nebylo. Takže pokud ji sehnal, tak ne novou, ale jetou. Ale máš pravdu, teď může být rád za cokoliv alespoň trochu použitelného za nějakou alespoň trochu normální cenu. Protože i staré jeté GTX 1060 6GB se prodávají na nesmyslné ceny. Někdy i dráž, než za kolik se kupovaly jako nové:https://aukro.cz/vysledky-vyhledavani

Ale GT 710 nie je GK . alebo je ?

moja isla okolo 50°C v necinnosti, lebo sa netocili vrtule a 80-85 v plnom vykone, lebo sa tocili pomaly a skoro ich nebolo pocut.

"nikde v nastavení nvidia nemůžu najít nastavená ventilátorů atd"To bude asi tím že tato položka tam nikdy nebyla.A laik by se v otáčkách ventilátorů hrabat neměl.

Lajk jsem a v ničem se nehrabu,psal jsem si tu o radu a né aby si na mně honil ego nějákej jouda...

A napíšeš ty teploty, kdy se to vypne?

Pro Laika je servis. Tam ti to nějaký jouda vyřeší. Místo lajku mu zaplatíš.A neboj nikdo si tam nebude honit ego.

Dalsi Pavel, Petr, David a milion dalsich jmen? Po neuspesne argumentaci vzdy sahne po tom, ze chtel jen poradit a vsichni ostatni jsou joudove. Vic pruhlednejsi uz tyhle dotazy byt nemuzou.

Další sameček od Lajky. Dej to do servisu.

Zkus roztočit ventilátory při vypnutém PC prstem, měli by jít lehce. Pokud nepůjdou, tj. půjdou z těžka tak jsou zralé na výměnu nebo minimálně na promazání. Pokud je karta skutečně nová v záruce byl by to důvod k reklamaci.Pokud půjdou lehce tak se ujisti že je kabel od větráků je zapojen do konektrou na kartě. Pokud je, tak ti asi opět nezbývá než reklamovat.

Dej sem síťovou adresu ventilátorů. Někdo ti je na dálku zapne.

Myslíš přes Heat Transmiter & Topology Protocol (případně i Secured)?